Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Komunikat dotyczący jakości wody

2018-09-03 14:57
Opublikował: Administrator
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że w badaniu jakości wody z dnia 2018-08-30 (wpłynęło do PSSE w Białymstoku w dniu 2018-08-31) z wodociągu Płonka Strumianka, zaopatrującego miejscowości: Gąsówka Osse, Gąsówka Skwarki, Gąsówka Somachy, Łupianka Nowa, Łupianka Stara, Płonka Matyski, Płonka Kościelna, Płonka Kozły, Płonka Strumianka, Roszki Wodźki, Roszki Włodki, Gąsówka Stara i Łapy stwierdzono ponadnormatywną zawartość żelaza oraz mętności.

Trwają działania naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017 r. (Dz. U z 2017 r. poz. 2294) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Zalecenia obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Podwyższone wartości wymienionych parametrów mogą pogarszać wygląd i smak wody. Spożywanie wody z wodociągu Płonka Strumianka o stwierdzonej mętności i stężeniu żelaza nie stanowi bepośredniego zagrożenia dla zdrowia osób z niej korzystających.


O możliwych przebarwieniach wody wynikających m.in. z przebudowy stacji uzdatniania wody w Płonce Strumiance informowaliśmy w artykule: Możliwe obniżenia ciśnienia wody i przebarwienia wody

 

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości