Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Wakacje w bibliotece

2018-09-10 07:55
Opublikował: Administrator
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy tradycyjnie w okresie wakacyjnym od 20 do 24 sierpnia zaproponowała młodym czytelnikom zajęcia ph.” W cudowną podróż z Biblioteką” . Z oferty kulturalnej skorzystali stali bywalcy naszej placówki oraz dzieci przebywające na wakacjach w regionie. Ogółem odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział 140 osób w wieku od pięciu do dwunastu lat.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne z wykorzystaniem różnych technik malarskich, inspirowane książką i własną wyobraźnią. Uczestnicy rywalizowali grupowo w grach towarzyskich, układaniu kubeczkowych budowli, próbowali sił w tworzeniu historyjek literackich, które zostały później przedstawione w Teatrzyku Kamishibai. Nie zabrakło również głośnego czytania wierszy i łamańców językowych. Z uśmiechami na twarzy, pełni humoru dzieci oddawały się wesołej zabawie i harcom. Atrakcją zajęć była nauka pląsów harcerskich, kalambury i karaoke. W środowe popołudnie uczestnicy obejrzeli zabawny film „Dzienniczek Cwaniaczka” - ekranizację hitowej książki dla dzieci.  Na zakończenie „Wakacji w bibliotece” odbył się letni piknik czytelniczy na świeżym powietrzu urozmaicony grami i zabawami z chustą animacyjną. Na uczestników czekała również niespodzianka w postaci waty cukrowej. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy.
Urozmaicona oferta kulturalna biblioteki sprzyjała dobrej zabawie, twórczemu zainteresowaniu, pozytywnym emocjom, które mamy nadzieję zaowocują przyjaźnią z dobrą książką i biblioteką.

  • Wakacje w bibliotece
  • Wakacje w bibliotece
  • Wakacje w bibliotece
  • Wakacje w bibliotece
Podziel się

Najnowsze wiadomości