Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Dzień Działkowca 2018

2018-09-14 09:20
Opublikował: Administrator
18.08.2018 r. w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Sosenka” w Łapach obchodzono Dzień Działkowca. Na uroczystość przybył Prezes OZP w Białymstoku Pan Andrzej Bojko, Urząd Miasta Łapy reprezentował Przewodniczący Rady Pan Sławomir Maciejewski, na czele delegacji policji z Komisariatu w Łapach komisarz Dariusz Żuk, a strażaków z JRG w Łapach mł. kapitan Łukasz Wołyniec.

Na wstępie Prezes ROD „Sosenka” Pan Mieczysław Gołębiewski powitał wszystkich gości oraz działkowców z ich rodzinami. W skrócie przedstawił sytuację w naszym ogrodzie. Stwierdził, że ogród to nie tylko uprawa warzyw, owoców, kwiatów,  ale także miejsce wypoczynku i rekreacji. Następnie podziękował wszystkim współorganizatorom za wsparcie naszej imprezy. Kolejno głos zabrał Prezes OZP w Białymstoku Pan Andrzej Bojko, który przedstawił sytuację w PZD. Złożył życzenia działkowcom i pogratulował osobom wyróżnionym. Zabrał też głos Przewodniczący Rady Miasta Łapy Pan Sławomir Maciejewski, który w imieniu Pani Burmistrz złożył życzenia działkowcom.

Następnie Prezes OZP w Białymstoku Pan Andrzej Bojko wręczył  srebrną odznakę „Zasłużony Działkowiec”  Panu  Henrykowi  Godlewskiemu, natomiast brązową otrzymał Pan Wiesław Urban. W dalszej kolejności Prezes ROD „Sosenka” Pan Mieczysław Gołębiewski wręczył dyplomy wyróżniającym działkowcom, którym przyznano w kategoriach: działki rekreacyjne, ładnie utrzymane, sadowniczo-warzywne oraz za prace społeczne. Odznaczeni oraz  wyróżnieni dodatkowo otrzymali upominki od współorganizatorów w postaci sadzonek, Po części oficjalnej rozdano wszystkim dzieciom słodycze ( cukierki i lizaki ). Kolejnym programem były zabawy i konkursy dla dorosłych i dzieci m.in.: przeciąganie liny, rzut kaloszem do opony, picie kefiru przez słomkę, strzały piłką do brameczki i wiele innych, a dla każdego uczestnika były nagrody bez względu na zajęte miejsce w postaci nawozów, środków ochrony roślin, różne przybory szkolne, piłki, cukier, maślanka i wiele innych. Rozdawano też odblaski na rękę lub do plecaków.   

Uświetnieniem uroczystości był radiowóz policyjny i kład, a także wóz strażacki, gdzie wszyscy mogli zapoznać się z ich przeznaczeniem, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Na koniec wszyscy uczestnicy piekli kiełbaski na ognisku. Można też było spróbować chlebka ze smalcem i kiszonym ogórkiem.                   

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Sosenka” w Łapach składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji Dnia Działkowca 2018r. następującym osobom, zakładom pracy i instytucjom:

 1. Burmistrz Łap
 2. Sklep ogrodniczy „Sosenka” Łapy
 3. Sklep ogrodniczy „Mawi” Łapy
 4. PSS „Społem” Łapy
 5. PZU „Życie” Białystok
 6. Dom Kultury Łapy
 7. Spółdzielnia Mleczarska Łapy
 8. Auto Serwis „CROSS” Łapy
 9. Sklep 4 rowery Łapy
 10. Ośrodek Kultury Fizycznej Łapy
 11. KSC - Cukrownia Zakład Łapy
 12. Piekarnia P. W. Grodzki Łapy
 13. Apteka „Rodzinna” Łapy
 14. Chińskie Centrum Handlowe Łapy
 15. „Benmar” Łapy
 16. Spółka „Domy” Łapy
 17. Komisariat Policji Łapy
 18. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Łapy
 19. Osoby prywatne    

Mieczysław Gołębiewski

Prezes Rodzinnego Ogrodu Działkwoego "Sosenka" w Łapach

 • Dzień Działkowca 2018
 • Dzień Działkowca 2018
 • Dzień Działkowca 2018
 • Dzień Działkowca 2018
 • Dzień Działkowca 2018
 • Dzień Działkowca 2018
 • Dzień Działkowca 2018
 • Dzień Działkowca 2018
 • Dzień Działkowca 2018
Podziel się

Najnowsze wiadomości