Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-5°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Ulica Nadnarwiańska do przebudowy

2018-10-03 11:10
Opublikował: Administrator
Od wielu lat mieszkańcy ul. Nadnarwiańskiej w Łapach zabiegają o budowę drogi. To ślepa ulica o długości ok. 400 m z nawierzchnię żwirową. Mieszkańcy domów przy tej ulicy chcą w części pokryć koszty inwestycji.

- To jedna z najstarszych ulic w mieście. Mieszka przy niej ok. 90 osób. To droga gruntowa, więc wiadomo latem się kurzy, a gdy popada deszcz jest błoto. Jak na ślepą ulicę jest całkiem długa. Zdajemy sobie sprawę, że korzystają z niej przede wszystkim mieszkańcy ulicy – mówi Grzegorz Cholewa.

 

Tzw. „ślepe ulice” zgodnie z ustaleniami z konsultacji społecznych w sprawie wyboru inwestycji drogowych do wykonania w tej kadencji samorządu odbywają się z partycypacją mieszkańców w kosztach. Wkład finansowy mieszkańców to, co najmniej 17% wartości inwestycji. Mieszkańcy ul. Nadnarwiańskiej taką wolę wyrazili, dlatego burmistrz Urszula Jabłońska zdecydowała o opracowaniu projektu technicznego budowy tej ulicy.

 

- Prezentujemy wstępna koncepcję budowy ul. Nadnarwiańskiej. Proszę mieszkańców, aby zapoznali się z propozycją przebiegu drogi i zgłaszali swoje uwagi. Szerokość pasa drogowego będzie wymagała poszerzenia, stąd konieczność wykupu działek pod budowę drogi od prywatnych właścicieli – mówi Urszula Jabłońska, burmistrz Łap.

 

Po zaakceptowaniu przebiegu drogi zostanie opracowany projekt techniczny budowy ulicy Nadnarwiańskiej w Łapach. To pierwszy ważny krok do realizacji tej wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. Na Państwa uwagi do wstępnej koncepcji czekamy do 15 października br. w Urzędzie Miejskim w Łapach pok. 110.

Podziel się

Najnowsze wiadomości