Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-4°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Szacowanie szkód w uprawie ziemniaka

2018-10-03 12:30
Opublikował: Administrator
W związku z raportem Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa dotyczącym 13 okresu monitorowania w zakresie wartości klimatycznego bilansu wodnego w warunkach województwa podlaskiego w gminie Łapy IUNG potwierdził wystąpienie suszy rolniczej. Powołane komisje gminne mogą na wniosek rolnika dokonać oszacowania szkód tylko w uprawie ziemniaka, który nie został jeszcze zebrany. Szacowanie szkód dokonuje się na wniosek rolnika w uprawie ziemniaka na glebach wyłącznie kategorii I (ewentualnie II), jeżeli powierzchnia uprawy przekracza 0,10 ha.

Ze względu na fakt, ze rolnicy mogą składać wnioski do ARiMR do 31 października 2018r. szacowanie szkód w uprawie ziemniaka powinno dokonać się w terminie do 8 października 2018r. W związku z powyższym prosimy o niezwłoczne złożenie wniosków przez rolników, którzy spełniają powyższe kryteria w Urzędzie Miejskim w Łapach (pok. 103) do dnia 5 października 2018r.

Formularze wniosków wraz z załącznikami można otrzymać w Urzędzie Miejskim w Łapach oraz pobrać z linku, zamieszczonego w poniższym artykule:

Susza - wnioski o oszacowanie szkód

Podziel się

Najnowsze wiadomości