Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-5°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Komunikat dotyczący jakości wody

2018-10-04 14:58
Opublikował: Administrator
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że w badaniu jakości wody pobranej dnia 01.10.2018 r. z wodociągu Daniłowo Duże, zaopatrującego miejscowości: Daniłowo Duże, Daniłowo Małe, Gąsówka Oleksin, Gąsówka Stara, Łapy Dębowina, Łapy Korczaki, Łapy Pluśniaki, Łapy Szołajdy, Grochy stwierdzono przekroczenie normatywu higienicznego w zakresie ogólnej liczby mikroorganizmów w 22 stopniach C (powyżej 300 jtk/l ml).

Trwają działania naprawcze mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 2294) w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Bakterie te nie stwarzają istotnego zagrożenia zdrowia konsumentów. Woda nadaje się do spożycia i na potrzeby gospodarcze. Wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze zmniejszoną odpornościa należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Z-ca Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego

w Białymstoku

le. Elżbieta Stella Radiukiewicz

Podziel się

Najnowsze wiadomości