Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-4°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Warsztaty edukacyjne w Płonce Kościelnej

2018-10-08 12:32
Opublikował: Administrator
Dnia 4 października uczniowie klas IV-VI z Płonki Kościelnej wzięli udział w warsztatach edukacyjnych: „Zanim Niepodległa” oraz „Polscy bohaterowie” w Muzeum Wojska Polskiego w Białymstoku. Zostały one zorganizowane w ramach projektu „Podlasie Niepodległe”. Podczas zajęć w Muzeum uczniowie poznali życie Polaków w czasie zaborów.

Dzięki przekazowi multimedialnemu zapoznali się sytuacją w Polsce podczas I wojny światowej, która stała się szansą na wolność. W czasy niepodległej Polski wprowadziła uczniów muzealna ekspozycja.  W trakcie zajęć opowiadano o tym, jakie czyny są uważane za bohaterskie, kogo możemy nazwać tym mianem. W dynamicznej grze uczestnicy poznali postacie związane z historią Polski, o których dziś mówi się, że są narodowymi bohaterami. Dzięki zgromadzonym eksponatom dzieci prześledziły losy m.in. Józefa Piłsudskiego.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer po centrum Białegostoku. Wraz z przewodnikiem, panią Bernadetą, uczniowie odwiedzili Pałac Branickich, pogłaskali psa Kawelina, zwiedzili katedrę prawosławną Sobór św. Mikołaja oraz Bazylikę Archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na koniec przeszli się  najstarszą ulicą w Białymstoku – Lipową.

Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz Fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej.

Screen_187 Oct. 13 07.47.jpg

Podziel się

Najnowsze wiadomości