Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-4°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

O dworcu kolejowym na konwencji PiS

2018-10-08 15:35
Opublikował: Administrator
Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Białymstoku (5 października) prezes Jarosław Kaczyński po raz kolejny potwierdził wcześniejsze zapowiedzi m.in. premiera RP Mateusza Morawieckiego dotyczące planów włączenie modernizacji m.in. dworca w Łapach do inwestycji kolejowych, o co od dłuższego czasu zabiegają łapskie władze samorządowe. Inwestycje kolejowe w piętnastu dworcach na terenie województwa podlaskiego, w tym w Łapach mają być zrealizowana przy wsparciu rządu.

Łapski samorząd przejął od PKP wymagający remontu dworzec w listopadzie 2013 r. W wielu miastach w Polsce dworce były przekazywane samorządom, ale po modernizacji. W efekcie decyzji ówczesnych władz na stanie gminy znalazł się obiekt z przeznaczeniem na zadania własne z zakresu transportu, bez możliwości zbycia i z obowiązkami, co do zapewnienia warunków do funkcjonowania potężnej i bardzo wymagającej infrastruktury teletechnicznej kolei.

Dworzec kolejowy jest częścią infrastruktury kolejowej i w związku z tym jego remont powinien być włączony do inwestycji kolejowych - o tym obecne władze samorządowe usiłują przekonać od dłuższego czasu zarządców PKP. Słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a wcześniej premiera Mateusza Morawieckiego potwierdzają, że jest tego zrozumienie w rządzie. Remont  dworca w Łapach odbędzie się przy wsparciu rządu.

W ramach „Dobrego programu” dla województwa podlaskiego przedstawionego podczas spotkania polityków PiS w Białymstoku poza modernizacją dworców ze wsparciem rządu w Łapach mają być tez budowane mieszkania+. Oprócz Łap wymieniono jeszcze Suwałki, Łomżę, Białystok i Grajewo. Program Mieszkanie+ zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem dla osób mniej zamożnych, których nie stać na kredyt hipoteczny, jednakże ich zarobki są zbyt wysokie, aby mogli otrzymać mieszkanie komunalne.

Podziel się

Najnowsze wiadomości