Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Ulica Gen. Maczka gotowa

2018-10-15 13:20
Opublikował: Administrator
Kolejna ulica przebudowana w ramach tzw. inicjatywy lokalnej cieszy szczególnie mieszkańców, którzy przy niej mieszkają. Ulica zyskała nawierzchnię z betonowej kostki brukowej. W piątek (12 października) nastąpił odbiór prac budowlanych.

- Mieszkam przy tej ulicy od 1966 r. Większośc mieszkańców mniej więcej od tego czasu tu mieszka. Czekaliśmy na zrobienie nawierzchni tej ulicy co najmniej od lat 80. Wreszcie się doczekaliśmy i mamy porządną ulicę - mówi zadowolony Stanisław Górski, jeden z inicjatorów przebudowy ulicy w ramach tzw. inicjatywy lokalnej.Przy tej ulicy zameldowanych jest 40 osób.

W ramach mechanizmu inicjatywy lokalnej mieszkańcy partycypują w kosztach przebudowy ulic, które są najczęściej tzw. "ślepymi ulicami". Wnoszą 17% kosztów inwestycji. W ten sposób przyspieszają realizację drogi, która jako ulica z jednym wyjazdem miałaby mniejsze szanse na szybką realizację. W ten sposób przebudowano również ulicę Makowskiego i Tuwima, a teraz ul. Gen. Maczka.

W 2017 r. opracowano dokumentację projektowo-kosztorysową przebudowy ul. Gen. Maczka. W 2018 r. ulicę przebudowano. Koszt prac to prawie 140 tys. zł. Inwestycję wykonał Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łapach.

Podziel się

Najnowsze wiadomości