Łapy

Dziś jest:
piątek, 22.02
-6°C
sobota, 23.02
-6°C
niedziela, 24.02
-1°C
Imieniny:
Marty i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Setne urodziny Pani Marii Młynarczuk

2018-10-16 10:43
Opublikował: Administrator
Pani Maria Młynarczuk z Łap w poniedziałek (15 października) obchodziła swoje setne urodziny. W jubileuszowej uroczystości wzięli udział najbliżsi dostojnej jubilatki. Panią Marię z serdecznymi życzeniami, kwiatami i upominkiem odwiedziła także burmistrz Urszula Jabłońska i zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Łapach. Pani burmistrz przekazała Pani Marii także listy z życzeniami od Premiera RP Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego.

Życie Pani Marii nie było łatwe. Całe życie ciężo pracowała fizycznie. 8 lat spędziła w sowieckich łagrach, a 3 lata na zesłaniu na Syberii. Ma jedną córkę. Mieszka z nią i jej rodziną w Łapach. Doczekała 3 wnucząt oraz 3 prawnucząt. Dwukrotnie wychodziła za mąż. Jest wdową. Urodziła się i początkowo mieszkała w Lizie Nowej. W 1927 r. jej rodzina przeprowadziła się do Wołkowyska, skąd wrócili w 1956 r. do Polski i zamieszkali w Łapach (Osse). Pani Maria uwielbia słodycze, dlatego urodzinowy tort był wspaniałym prezentem.

To pierwsze 100. urodziny w tym roku. Najstarsza mieszkanka Łap ukończyła 102 lata. Z danych Urzędu Stanu Cywilnego wynika, że długowiecznymi jubilatami są najczęściej kobiety.

  • Setne urodziny Pani Marii Młynarczuk
  • Setne urodziny Pani Marii Młynarczuk
  • Setne urodziny Pani Marii Młynarczuk
Podziel się

Najnowsze wiadomości