Łapy

Dziś jest:
sobota, 19.01
-6°C
niedziela, 20.01
-3°C
poniedziałek, 21.01
-5°C
Imieniny:
Henryka i Mariusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Wyniki wyborów samorządowych 2018

2018-10-23 11:45
Opublikował: Administrator

Wyniki głosowania i wyniki wyborów Burmistrza Łap:

Na poszczególnych kandydatów na burmistrza oddano następujące liczby głosów ważnych:

  • Krzysztof Gołaszewski KW „Nasze Podlasie” (3024 głosów)
  • Urszula Jabłońska KW Prawo i Sprawiedliwość (4239 głosów)
  • Piotr Łapszo KWW Niezależni Łapy (2485 głosów)
  • Sylwester Perkowski KWW Restart (159 głosów)

Łącznie na wszystkich kandydatów oddano 9907 głosów ważnych. Liczba głosów stanowiąca więcej niż połowę głosów ważnych wymagana dla wyboru burmistrza wynosi 4954.

Ponieważ żaden z kandydatów nie uzyskał wymaganej liczby głosów, dlatego w gminie Łapy 4 listopada 2018 r. (niedziela) odbędzie się druga tura wyborów burmistrza Łap.

Do wyborów w ponownym głosowaniu dopuszczeni zostali dwaj kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów:

  • Krzysztof Gołaszewski KW „Nasze Podlasie” (3024 głosów)
  • Urszula Jabłońska KW Prawo i Sprawiedliwość (4239 głosów)

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Łapach:

Radnymi w okręgu wyborczym nr 1 obejmującym 6 mandatów zostali:

  1. Maciej Michno KW Prawo i Sprawiedliwość (226 głosów)
  2. Edyta Antonina Łapińska KW Prawo i Sprawiedliwość (278 głosów)
  3. Karol Brzozowski KW Prawo i Sprawiedliwość (195 głosów)
  4. Krzysztof Gołaszewski KW „Nasze Podlasie” (227 głosów)
  5. Iwona Kitlas KW „Nasze Podlasie” (167 głosów)
  6. Klara Iwacyk KWW Niezależni Łapy (170 głosów)

 Radnymi w okręgu wyborczym nr 2 obejmującym 5 mandatów zostali:

  1. Leszek Paweł Gulewicz KW Prawo i Sprawiedliwość (428 głosów)
  2. Urszula Jabłońska KW Prawo i Sprawiedliwość (152 głosów)
  3. Adam Karasiewicz KW Prawo i Sprawiedliwość (227 głosów)
  4. Wiesław Szustak KW „Nasze Podlasie” (196 głosów)
  5. Piotr Łapszo KWW Niezależni Łapy (370 głosów)

Radnymi w okręgu wyborczym nr 3 obejmującym 5 mandatów zostali:

  1. Piotr Pułkośnik KW Prawo i Sprawiedliwość (309 głosów)
  2. Wojciech Grodzki KW Prawo i Sprawiedliwość ( 222 głosów)
  3. Emilia Malinowska KW Prawo i Sprawiedliwość (186 głosów)
  4. Andrzej Witold Mojkowski KW „Nasze Podlasie” (207 głosów)
  5. Stanisław Żochowski KWW Niezależni Łapy (261 głosów)

Radnymi w okręgu wyborczym nr 4 obejmującym 5 mandatów zostali:

  1. Sławomir Jan Maciejewski KW Prawo i Sprawiedliwość (304 głosów)
  2. Dariusz Wincenciak KW Prawo i Sprawiedliwość (155 głosów)
  3. Barbara Ekiert KW „Nasze Podlasie” (172 głosów)
  4. Przemysław Jaroszewski KWW Niezależni Łapy (183 głosów)
  5. Joanna Micota KWW Niezależni Łapy (474 głosów)

 

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Białostockiego:

  1. Roman Czepe KW Prawo i Sprawiedliwość (1980 głosów)
  2. Sylwia Rząca KW Prawo i Sprawiedliwość (790 głosów)
  3. Maria Busłowska KW Prawo i Sprawiedliwość (929 głosów)
  4. Mariusz Gołaszewski KW Porozumienie Jarosława Gowina (1086 głosów)
  5. Andrzej Gąsowski KW „Nasze Podlasie” (909 głosów)
  6. Jan Kaczan KW Polskie Stronnictwo Ludowe (703 głosów)
  7. Michał Kozłowski KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska (1051 głosów)
  8. Anna Grycuk KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska (1198 głosów)
  9. Eugeniusz Siemieniuk KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska (890 głosów)
  10. Henryk Suchocki KW Prawo i Sprawiedliwość (1185 głosów)
  11. Barbara Grabowska KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska (1128 głosów)
  12. Elżbieta Jaroszuk KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska (585 głosów)
  13. Bożena Nienałtowska KW Prawo i Sprawiedliwość (1268 głosów)
  14. Andrzej Babul KW Prawo i Sprawiedliwość (1000 głosów)
  15. Jan Gradkowski KW „Nasze Podlasie” (1376 głosów)
  16. Jolanta Den KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska (1872 głosów)
  17. Wiesław Dąbrowski KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska (720 głosów)
  18. Jadwiga Piotrowska KW Prawo i Sprawiedliwość (1153głosów)
  19. Zenon Żukowski KW Prawo i Sprawiedliwość (729 głosów)
  20. Sebastian Ptaszyński KW Porozumienie Jarosława Gowina (525 głosów)
  21. Paweł Kondracki KW Polskie Stronnictwo Ludowe (1252 głosów)
  22. Rafał Łada KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska (903 głosów)
  23. Jan Bolesław Perkowski KW Prawo i Sprawiedliwość (1519 głosów)
  24. Bożena Bieryło KW Prawo i Sprawiedliwość (672 głosów)
  25. Zdzisław Łukaszewicz KW Prawo i Sprawiedliwość (1228 głosów)
  26. Adam Backiel KW Prawo i Sprawiedliwość (1359 głosów)
  27. Bogdan Zdanowicz KW „Nasze Podlasie” (1038 głosów)

 


Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Podlaskiego:

Szczegółowy podział mandatów:

Prawo i Sprawiedliwość

Okręg 1:

KOSICKI Artur (11 838 głosów), DĘBSKI Bogusław (7 701głosów), ŻALEK Justyna Emilia (10 571 głosów).  

Okręg 2: 

ŁANCZKOWSKI Romuald (12 002 głosów), WNUKOWSKI Paweł (11 017 głosów), ZABIELSKA Jadwiga Barbara (5 884 głosów), BURNOS Wiesława (4 284 głosów).  

Okręg 3:

 OLBRYŚ Marek (15 128 głosów), SEKŚCIŃSKI Adam Wojciech (5 996 głosów), MIECZKOWSKA Wanda Elżbieta (5 391głosów), KOMOROWSKI Marek Adam (5 121 głosów).

Okręg 4: 

DEREHAJŁO Stanisław (14 199 głosów), SIEKIERKO Łukasz (14 147 głosów), ŁUKASZEWICZ Sebastian (9 434 głosów), MALINOWSKI Marek (4 950 głosów), SZCZUDŁO Aleksandra (6 070 głosów). 

Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesna

Okręg 1:

AUGUSTYN Anna (11 683 głosów), NIKITOROWICZ Zbigniew (6 899 głosów), PILECKI Karol (8 057 głosów), NAZARUK Sławomir (9 641głosów).

Okręg 2: 

NASZKIEWICZ Anna (6 994 głosów), KWATERSKI Waldemar (7 320 głosów)


Okręg 3: PIORUNEK Jacek (8 170 głosów).

Okręg 4: ŻYWNO Maciej Zenon (15 080 głosów), ŁUKASZUK Igor (7 184 głosów)

Polskie Stronnictwo Ludowe

Okręg 2: CIEŚLUKOWSKI Cezary (10 496 głosów), DYJUK Bogdan (6 399 głosów)
Okręg 3: KRAJEWSKI Stefan (9 892 głosów)
Okręg 4: LESZCZYŃSKI Jerzy (12 281 głosów), JANOWSKI Mikołaj (5 888 głosów)

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości