Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

„Odkrywamy Łapy na nowo – rozmowy o historii”. Skrawki rodzinnych wspomnień

2018-10-26 12:38
Opublikował: Administrator
Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łapach rozpoczęli kolejny rok akademicki 2018/2019, dlatego też w ostatni czwartek października w bibliotece odbyło się pierwsze z cyklicznych spotkań z historią.

Cieszą się one dużym zainteresowaniem, ponieważ seniorzy pragną zachować od zapomnienia ludzi, miejsca i wydarzenia związane z przeszłością naszego miasta. Tym razem zaprezentowane zostały zdjęcia i dokumenty zgromadzone na stronie internetowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy w zakładce Dokumenty Życia Społecznego (www.bibliotekalapy.pl).

Dzięki uprzejmości mieszkańców naszego miasta mamy w swoich zbiorach wiele cennych i unikatowych materiałów. Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć udostępnioną przez słuchaczkę UTW panią Henrykę Łapszo i już zamieszczoną w naszych internetowych zbiorach cyfrowych kolekcję jej zbiorów rodzinnych. Stało się to przyczynkiem do ożywionej rozmowy i snucia wspomnień o życiu, obyczajach i wartościach panujących w rodzinach w okresie II Rzeczypospolitej.

Już dziś zapraszamy miłośników naszej lokalnej historii na kolejne spotkanie 29 listopada  o godz. 10:00, które odbędzie się w  Czytelni dla Dorosłych BPMiG Łapy. Zapewniamy przybyłym możliwość podzielenia się posiadaną wiedzą o przeszłości własnej rodziny i znajomych, a także o tym, że posiadane przez nich dokumenty zostaną rzetelnie opracowane i udostępnione wszystkim zainteresowanym.

  • „Odkrywamy Łapy na nowo – rozmowy o historii”. Skrawki rodzinnych wspomnień
Podziel się

Najnowsze wiadomości