Łapy

Dziś jest:
piątek, 18.01
-2°C
sobota, 19.01
-3°C
niedziela, 20.01
-3°C
Imieniny:
Piotra i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Biegniemy dla Niepodległej. W piątek Bieg Niepodległości w Łapach

2018-11-07 14:31
Opublikował: Administrator
100, 500 i 1918 metrów - na takich dystansach rywalizować będą uczestnicy Biegu Niepodległości, który w piątek odbędzie się w Łapach. Impreza odbędzie się na terenach nadrzecznych "Binduga".

To impreza wyjątkowa, która po raz pierwszy organizowana jest w Łapach. Wezmą w niej udział dzieci i młodzież z całego województwa podlaskiego.

Najmłodsi uczestnicy, do 9. roku życia, będą mieli do pokonania dystans 100 metrów. Nieco starsze dzieci, od klasy 4 do 15. roku życia przebiegną 500 metrów z przeszkodami. Trzeci bieg odbędzie się na dystansie o symbolicznej długości 1918 metrów (rok odzyskania niepodległości przez Polskę), a wystartuje w nim młodzież od 15 roku życia i dorośli. W biegu w tej kategorii na trasie również będą do pokonania przeszkody. Tą samą trasę pokonają na koniec przedstawiciele służb mundurowych z województwa podlaskiego.

Zanim zawodnicy staną na starcie, wszyscy wezmą udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Godzina odśpiewania hymnu również jest symboliczna - 11:11.

Wszyscy spotykamy się o godzinie 10:00 na Bindudze w Łapach. Na miejsce zawodów będzie można dojechać od ulicy Glinianej.

mapa.PNG

Opiekunowie grup zorganizowanych muszą posiadać zgody rodziców na udział uczniów w zawodach, oświadczenie o stanie zdrowia oraz na przetwarzanie danych osobowych.

Organizatorami wydarzenia są: Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach, Podlaski Kurator Oświaty, Burmistrz Łap, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Nadleśnictwo Rudka, Dom Kultury w Łapach.

Zapraszamy!

 

Podziel się

Najnowsze wiadomości