Łapy

Dziś jest:
niedziela, 24.02
-5°C
niedziela, 24.02
0°C
poniedziałek, 25.02
4°C
Imieniny:
Macieja i Bogusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

„W drogę z Niepodległą”

2018-11-11 09:17
Opublikował: Administrator
W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nauczyciele Szkoły Podstawowej nr1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach, działający w ramach Stowarzyszenia Szkoła Bez Barier, Aldona Bagińska i Alicja Raciborska wzięły udział w konkursie Niepodległa 2018 Fundacji PZU z Kulturą.

Nasz projekt pt.: „ W drogę z Niepodległą” otrzymał dotację na realizację zaplanowanych działań mających na celu zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dzieciom i młodzieży szkolnej oraz zwiększenie ich wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego na poziomie lokalnymi i ogólnopolskim.  W ramach projektu uczniowie pogłębią wiedzę dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości, poznają dorobek i osiągnięcia Polski i Polaków w XX i XXI wieku w różnych dziedzinach życia: społecznego, ekonomicznego i kulturalnego. Działania, które będą prowadzone przybliżą lokalnych bohaterów walczących o odzyskanie  Ojczyzny. Dzieci będą miały dostęp do szeroko pojętej kultury i tradycji. Wyjadą na wycieczkę do Warszawy i zwiedzą Muzeum Żydów Polskich ”Polin”, z którym rokrocznie przeprowadzamy Akcję „Żonkil”. Zwiedzą Centrum Nauki Kopernik, dzięki któremu poszerzą swoją wiedzę i umiejętności.  Będą  na lekcji historii w Muzeum Historycznym w Białymstoku, obejrzą spektakl w Operze Podlaskiej oraz  wezmą udział w warsztatach  w Wedlu. Dzieci uczestnicząc w zajęciach warsztatowych  „Ludzie Niepodległości „ w ramach projektu poznają wielkich, wybitnych Polaków XX i XXI wieku oraz ich wkład w dorobek kulturowy Polski. Poznają nasze drogi do niepodległej, jak Polacy walczyli o wolność, honor i Ojczyznę. W myśl powiedzenia „ podróże kształcą” dzieci nauczą się zasad dobrego zachowania, stylu, estetyki i smaku. Rozbudzimy w nich ciekawość świata, miłość do własnego kraju, pasję i aktywność życiową a przede wszystkim wykształcimy postawę dumy z własnej Ojczyzny  i przynależności do narodu polskiego.

Projekt rozpoczął  się  1 października 2018 roku i trwać będzie do 31 maja 2019 roku. Cieszymy się, że Fundacja PZU  po raz czwarty dotuje nasze działania- Stowarzyszenia Szkoły bez Barier.

Podziel się

Najnowsze wiadomości