Łapy

Dziś jest:
sobota, 19.01
-6°C
niedziela, 20.01
-3°C
poniedziałek, 21.01
-5°C
Imieniny:
Henryka i Mariusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Nowoczesny patriotyzm

2019-01-09 14:12
Opublikował: Administrator
I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach od 7 lat bierze udział w realizacji ogólnopolskiego projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu.

Projekt Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu to pomysł Klubu Jagiellońskiego, którego głównym priorytetem jest  wszechstronny rozwój naszego kraju. W Polsce chcemy wychować swoje dzieci, zakładać firmy, płacić podatki, prowadzić badania. W Polsce  czujemy się u siebie i nie zamierzamy tego zmieniać. Emigracja nie jest dla nas... Członkowie Klubu Jagielońskiego  zastanawiali się, jak kształtować patriotyczne postawy w kolejnych pokoleniach i właśnie z  tej potrzeby zrodziła się Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. Od 2015 roku Akademii patronuje także Minister Edukacji Narodowej.

Projekt polega na propagowaniu postaw patriotycznych. W związku z jego realizacją w szkole zostały przeprowadzone zajęcia w formie symulacji, tzw. case-study oraz warsztatów praktycznych. Zaproponowano uczniom lekcję zarządzania miastem. Głównym celem  było przedstawienie mechanizmów zarządzania, pokazanie wzajemnych zależności między życiem społecznym a gospodarczym i jego wpływu na rozwój miasta. Zajęcia pomagały kształtować zasady i narzędzia rzeczowej dyskusji, zachęcały  uczniów do aktywnego zaangażowania w sprawy miasta. Młodzież miała możliwość  sprawdzenia, czy uprawianie  polityki i zarządzanie miastem jest takie proste, jak czasami może wydawać się młodym ludziom.

Głównym zadaniem, jakie czeka uczniów, jest wykonanie projektu społecznego, który ma realnie wpłynąć  na poprawę jakości życia w naszej lokalnej społeczności.

Jednym z obowiązkowych działań było stworzenie mema przedstawiającego grupę zadaniową.

A już 17 stycznia 2019 roku dziewięcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach spotka się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Spotkanie zostało zorganizowane przez Klub Jagielloński, który jest autorem tego projektu.  Udział w nim weźmie ok. 100 osób ze szkół w całej Polsce. Młodzież została wybrana  poprzez wyselekcjonowanie najlepszych i najbardziej zaangażowanych w projekt Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu szkół. Z każdej szkoły zaproszona została 10-osobowa delegacja. Tym bardziej czujemy się docenieni.

I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Łapach

  • Nowoczesny patriotyzm
  • Nowoczesny patriotyzm
  • Nowoczesny patriotyzm
Podziel się

Najnowsze wiadomości