Łapy

Dziś jest:
sobota, 19.01
-6°C
niedziela, 20.01
-3°C
poniedziałek, 21.01
-5°C
Imieniny:
Henryka i Mariusza
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Matematyka? Lubimy to!

2019-01-11 09:51
Opublikował: Administrator
Stowarzyszenie Edukacyjne „Łapska Dwójka” od września do grudnia 2018 roku realizowało projekt „Matematyka nocą. Edycja III” w ramach programu "mPotęga" prowadzonego przez Fundację mBanku we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Celem głównym realizowanego projektu było pokazanie uczniom, że matematyka może być bardzo ciekawa. Podczas realizacji zaplanowanych działań sięgnięto po nietypowe metody edukacyjne. Wszystkie działania były skierowane do uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach.

Na dobry początek, 26 września, uczniowie klasy 4 wzięli udział w zajęciach w Strefa Kubusia. Uczniowie, zaopatrzeni w różnego rodzaju przyrządy miernicze, brali miary krawędzi klocków i basenów z piłkami. Następnie tworzyli budowle z wielkogabarytowych klocków. Zajęcia zakończyły się zabawą w zmierzonych basenach.

W nocy z 12 na 13 października w gmachu szkolnym grupa uczniów spędziła czas ucząc się matematyki. W piątek wieczorem odbyła się gra terenowa "Gdzie ta matematyka?". Dzieci podzielone na grupy wykonywały zadania na stanowiskach ustawionych w różnych miejscach szkoły. Ważyły przedmioty na samodzielnie wykonanych wagach, szacowały, układały „żywe działania”, obliczały i przede wszystkim szukały praktycznego zastosowania matematyki. Po grze terenowej uczestnicy zajęli się wykonaniem parkietaży – poznali zasady obowiązujące podczas ich układania i przygotowali projekty podłogi łazienkowej z kolorowej terakoty. W sobotę rano uczniowie wykonali kolorowe matematyczne zakładki do książek. Oprócz zajęć były też gry, zabawy, wspólne posiłki i nocowanie w szkole.

Na zakończenie projektu uczniowie klas 4-6 zostali zaproszeni do udziału w konkursie na wykonanie bryły matematycznej. Najwyżej oceniona była pomysłowość i estetyka wykonanych brył. Dozwolona była pomoc rodziców. Nagrodzeni uczniowie otrzymali ciekawe nagrody.

Realizatorzy projektu mają nadzieję, że uczestnicy powyższych działań spojrzeli trochę łaskawiej na matematykę i przy okazji dobrze się bawili.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

mFundacja-mass-logotyp-ikona-sowa_jpg.jpg

(Stowarzyszenie „Łapska Dwójka”)

  • Matematyka? Lubimy to!
  • Matematyka? Lubimy to!
  • Matematyka? Lubimy to!
  • Matematyka? Lubimy to!
  • Matematyka? Lubimy to!
  • Matematyka? Lubimy to!
  • Matematyka? Lubimy to!
  • Matematyka? Lubimy to!
  • Matematyka? Lubimy to!
Podziel się

Najnowsze wiadomości