Łapy

Dziś jest:
piątek, 22.02
-6°C
sobota, 23.02
-6°C
niedziela, 24.02
-1°C
Imieniny:
Marty i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Nowe poradnie w szpitalu

2019-02-06 12:53
Opublikował: Administrator
Dwie nowe poradnie specjalistyczne działają od 1 lutego w poradni przy szpitalu powiatowym Łapach. Powstały: poradnia kardiologiczna i urazowo-ortopedyczna, a w poradni ginekologiczno-położniczej specjaliści w wybrane dni pracują dłużej.

To duże ułatwienie dla pacjentów, bo do tej pory wielu z nich musiało szukać pomocy lekarskiej w innych miejscowościach - mówi dyrektor szpitala powiatowego w Łapach Urszula Łapińska.  Teraz mieszkańcy powiatu, np. z podejrzeniem choroby serca, uzyskają poradę na miejscu, ponadto będą mogli kontynuować leczenie  poszpitalne. Podobnie pacjenci z urazami kończyn czy złamaniami.  Na razie poradnie:  kardiologiczna i urazowo-ortopedyczna mieszczą się w należącym do szpitala budynku Przychodni przy ul Korczaka, ale do końca roku przeniosą się do nowych pomieszczeń w samym szpitalu. Zyskają też nowy sprzęt. Będzie to możliwe dzięki unijnej dotacji – mówi dyrektor Urszula Łapińska.  Poradnia ginekologiczno-położnicza działa niezmiennie w budynku szpitala w Łapach. Teraz w poniedziałki i wtorki pracuje dłużej - do godz. 19.00.             

Do poradni kardiologicznej można się zgłaszać w godz.  9.00 - 13.00, za wyjątkiem środy, kiedy specjaliści przyjmują od 13.00 do 18.00.  Poradnia urazowa pracuje w poniedziałki w godzinach 9.00 - 13.00, wtorki 15.00 - 19.00, czwartki 10.00 - 14.00. W pozostałe dni pomoc można uzyskać na Izbie Przyjęć Szpitala lub w działającej przy ul. Piaskowej przychodni POZ.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Białymstoku

Podziel się

Najnowsze wiadomości