Łapy

Dziś jest:
piątek, 22.02
-6°C
sobota, 23.02
-6°C
niedziela, 24.02
-1°C
Imieniny:
Marty i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Żłobek Malucholandia

2019-02-08 07:42
Opublikował: Administrator
Żłobek „Malucholandia” to miejsce profesjonalnej i troskliwej opieki nad dziećmi, w którym najmłodsze maluchy rozpoczynają przygodę ze światem. Żłobek jest placówką niepubliczną. Organem prowadzącym jest Stowarzyszenie "KUL-TURYSTA" w Łapach. Rekrutacja do żłobka trwa cały rok. Chętnych rodziców zapraszamy do kontaktu w siedzibie żłobka przy ulicy Matejki 19 lub telefonicznie pod numerem 510 404 039. W 2019 r. żłobek "Malucholandia" otrzymał dofinansowanie z budżetu gminy Łapy w wysokości 202 tys. zł.

Placówka pracuje od godziny 6:30 do godziny 17:30, posiadamy 40 miejsc w dwóch grupach wiekowych. 16 miejsc w grupie Maluszków do której uczęszczają dzieci od 6 miesiąca do 2 lat, oraz 24 miejsca na grupie Starszaków, do której uczęszczają dzieci od 2 roku życia do lat 3. Atutem naszego żłobka są przestronne i nowoczesne sale wyposażone  w zabawki, sprzęt oraz przedmioty codziennego użytku posiadające niezbędne atesty i certyfikaty. Żłobek został zaopatrzony w mechaniczną wentylację. Zapewniamy całodzienne wyżywienie dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych: śniadanie, drugie śniadanie, zupa, drugie danie, podwieczorek. Dieta bogata jest w owoce i warzywa.

Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogów oraz opiekunek, która dba o rozwój maluszków zwracając szczególną uwagę na indywidualny rozwój dziecka. W codziennej pracy stymulujemy rozwój, mowę, myślenie, sprawność fizyczną, koordynację wzrokowo-ruchową jak i wychowanie społeczno- moralne w grupie. Zależy nam na rozwijaniu u dzieci zdolności muzycznych, plastycznych i językowych. Celem naszej pracy jest rozbudzenie i rozwijanie zdolności dzieci, a także przygotowanie do życia w przedszkolu.

W żłobku obchodzimy różne dni  tematyczne np. 100 rocznica Odzyskania Niepodległości, Dzień Pluszowego Misia,  Dzień Kubusia Puchatka oraz spotkania okolicznościowe np. Mikołajki, Dzień Babci i Dziadka. Ponadto dzień urodzin każdego dziecka to również okazja do świętowania.

W grupie maluszków dbamy przede wszystkim o ciepłą i życzliwą atmosferę, aby najmłodsze nasze skarby czuły się bezpiecznie, jak w domu. W pracy wykorzystujemy innowacyjne metody i techniki pracy z dziećmi, takie jak: muzykoterapię, bajkoterapię,  zabawy muzyczno-ruchowe z chustą animacyjną, zabawy paluszkowe i dźwiękonaśladowcze oraz masażyki wg prof. M. Bogdanowicz.

W grupie starszaków prowadzone są zajęcia kulinarne, zajęcia eksperymentalne „Mały naukowiec” oraz zajęcia języka angielskiego. Zajęcia kulinarne, mają na celu nauczyć nasze maluchy czerpania radości ze wspólnego  przygotowywania potraw oraz zachęcić do zdrowego odżywiania. Na zajęciach eksperymentalnych dzieci odkrywają magiczny świat przyrody, ruchu, światła i dźwięku. Dzieci uczestnicząc w doświadczeniach poznają nowe materiały, przedmioty, faktury i zjawiska. Podczas zajęć z języka angielskiego uczymy się przede wszystkim przez zabawę, aby wprowadzić od najmłodszych lat pozytywne skojarzenia z nauką języka obcego. Dzieci poznają proste słowa i zwroty za pomocą wierszyków, rymowanek, gier, zabaw i piosenek.

Aby zminimalizować opłaty za pobyt dziecka w żłobku organ prowadzący – Stowarzyszenie Kul-turysta -  corocznie ubiega się o dofinansowanie z budżetu Gminy Łapy oraz rządowego programu „Maluch+”. 

 

Stowarzyszenie "KUL-TURYSTA" w Łapach

               

 • Żłobek Malucholandia
 • Żłobek Malucholandia
 • Żłobek Malucholandia
 • Żłobek Malucholandia
 • Żłobek Malucholandia
 • Żłobek Malucholandia
 • Żłobek Malucholandia
 • Żłobek Malucholandia
 • Żłobek Malucholandia
 • Żłobek Malucholandia
 • Żłobek Malucholandia
 • Żłobek Malucholandia
Podziel się

Najnowsze wiadomości