Łapy

Dziś jest:
piątek, 22.02
-6°C
sobota, 23.02
-6°C
niedziela, 24.02
-1°C
Imieniny:
Marty i Małgorzaty
Solenizantom życzymy wszystkiego najlepszego!
Strona główna Aktualności

Ruszyła przebudowa Placu Niepodległości w Łapach

2019-02-12 11:22
Opublikował: Administrator
Wokół Placu Niepodległości w Łapach rozstawiono ogrodzenie. To znak, że rozpoczęła się jego przebudowa. W pierwszej kolejności zostaną wykonane prace przygotowawcze oraz rozbiórkowe.

W ramach tej inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia placu, wybudowana zostanie zatoka parkingowa z miejscami postojowymi i nowe chodniki. Istniejąca zieleń zostanie uporządkowana. Na Placu Niepodległości zostanie także zainstalowana kurtyna wodna, która w upalne dni będzie stanowiła dodatkową atrakcję.

Gmina przekazała plac budowy 1 lutego br. Wykonawcą przebudowy Placu Niepodległości w Łapach jest Firma Hydros Plus Tomasz Kulesza z Dobrzyniewa Dużego.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu “Kompleksowa rewitalizacja centrum Łap poprzez budowę budynku na cele kulturalno-edukacyjne przy ul. Głównej 8 oraz przebudowa Placu Niepodległości w Łapach”.

Koszt tej części zadania to blisko 1,44 mln zł. 83% tej kwoty stanowi dofinansowanie ze środków RPO WP na lata 2014-2020 w ramach działania 8.5 Rewitalizacja.

Zgodnie z podpisaną z wykonawcą umową prace mają się zakończyć do 28 czerwca 2019 r.

  • Ruszyła przebudowa Placu Niepodległości w Łapach
  • Ruszyła przebudowa Placu Niepodległości w Łapach
  • Ruszyła przebudowa Placu Niepodległości w Łapach
Podziel się

Najnowsze wiadomości