Biblioteka – trzeba tu być!

piątek, 30 lipiec 2021

Nudzisz się w domu i potrzebujesz pozytywnej energii?  Nie masz dobrego humoru? Szukasz podpowiedzi lub motywacji? Brakuje Ci chwili odpoczynku? A może wspaniałej zabawy z dzieckiem? Przyjdź do biblioteki.

Czytaj więcej...

Spotkania z mieszkańcami. Warto rozmawiać

piątek, 30 lipiec 2021

Dwa spotkania z mieszkańcami zorganizował w lipcu burmistrz Krzysztof Gołaszewski. Pierwsze odbyło się (27.07) po południowej stronie Łap w sali „Gracja”, na drugie burmistrz zaprosił mieszkańców (29.07) do nowego budynku Domu Kultury. Mimo wakacji sporo osób zainteresowanych bieżącymi sprawami Gminy oraz planami na przyszłość uczestniczyło w spotkaniach.

Czytaj więcej...

Powstanie Warszawskie - prezentacja Szkoły Podstawowej nr 3

piątek, 30 lipiec 2021

77 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Wspólnie oddajmy cześć jego uczestnikom.

W galerii zdjęć publikujemy prezentację na temat Powstania Warszawskiego przygotowaną przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łapach.

Zapraszamy w niedzielę (1 sierpnia) o godz. 17.00 na uroczystości na Plac Niepodległości w Łapach.

Czytaj więcej...

XII posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej

piątek, 30 lipiec 2021

Uprzejmie zawiadamiam, że  dnia 11.08.2021 r. ( środa ) o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości odbędzie się XII posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łapach.

Czytaj więcej...

Do 2 sierpnia trwa składanie projektów do Budżetu Obywatelskiego

czwartek, 29 lipiec 2021

Jeszcze tylko do poniedziałku włącznie, czyli do 2 sierpnia, można zgłaszać swoje pomysły w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Warto skorzystać z tej możliwości i zgłosić swój pomysł.

Czytaj więcej...

Uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych na stażu w Grecji

czwartek, 29 lipiec 2021

 W lipcu tego roku w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach nastąpiło podsumowanie projektu Erasmus + (nr 2020-1-PL01-KA102-080454 pt.." Wzmacnianie kompetencji zawodowych’’) współfinansowanego z Unii Europejskiej , którego organizatorem była Fundacja Pro Futuro. W październiku 2020 roku 20 uczniów wraz z opiekunami ze szkoły wzięło udział w dwu tygodniowym stażu w zakładach mechanicznych w Grecji.

Czytaj więcej...

Nie spisałeś się przez Internet lub telefon? Spodziewaj się rachmistrza!

czwartek, 29 lipiec 2021

W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 rachmistrzowie spisowi przeprowadzają wywiady bezpośrednie oraz wywiady telefoniczne. Kontaktu ze strony rachmistrza mogą spodziewać się osoby, które dotychczas nie spisały się samodzielnie przez Internet lub telefon na infolinii spisowej. Przypominamy, że zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r., nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem. Oznacza to, że czas na samospis mamy do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz.

Czytaj więcej...

Zapraszamy sołectwa do udziału w konkursie dożynkowym "Najładniejsze stoisko promocyjne wsi"

środa, 28 lipiec 2021

Burmistrz Łap serdecznie zaprasza mieszkańców sołectw Gminy Łapy do udziału w konkursie „Najładniejsze stoisko promocyjne wsi”. Konkurs odbędzie się 29 sierpnia (niedziela) podczas Dożynek gminnych z produktem loklanym w Płonce Kościelnej.

Czytaj więcej...

I Podlaski Festiwal Operetkowy. Koncert w Łapach - 5 sierpnia godz. 19.00

środa, 28 lipiec 2021
Podlaski Festiwal Operetkowy to najnowsza inicjatywa kulturalna Stowarzyszenia Operetka Wrocławska, której pierwsza edycja stanowi zaczątek cyklicznych prezentacji najpiękniejszych dzieł operetkowych w całym regionie Podlasia. 

Czytaj więcej...

77. rocznica zbrodni hitlerowskiej w lesie w Wólce Waniewskiej

wtorek, 27 lipiec 2021

W niedzielę (1 sierpnia) odbędą się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę pomordowania przez hitlerowców 96 mieszkańców okolicznych miejscowości w lasku obok Wólki Waniewskiej.

Czytaj więcej...