V. Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

czwartek, 01 kwiecień 2021

„Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz jest powieścią mieszczącą się w 23 tomach. Opowiada o losach najbardziej znanej poznańskiej rodziny Borejków i ich przyjaciół. Wierni czytelnicy traktują bohaterów jak najbliższych, towarzyszą im w przeróżnych perypetiach, w trudnych i szczęśliwych chwilach. Po „Jeżycjadę” sięgają całe pokolenia, poszczególne części zna niejedna prababcia, babcia, matka i córka.

W marcu tego roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy włączyła się w V. Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz, zapoczątkowane przez wydawnictwo Akapit Press. Ze względu na obostrzenia akcja została przeprowadzona online. Na bibliotecznym facebooku oraz stronie internetowej pojawiały się plakaty zachęcające do udziału w akcji oraz filmiki.

Każdy z uczestników bardzo profesjonalnie podszedł do zadania. Oprócz głośnego czytania fragmentów „Szóstej klepki” w pięknej interpretacji Pani Ewy Łapińskiej, pojawiło się również nagranie z inscenizacją „Opium w rosole” powieści Małgorzaty Musierowicz. Na pomysł odegrania scenki wpadli członkowie grupy wokalnej „… kolej na Łapianki”, którzy mimo pandemii potrafili się zorganizować i nagrać fragment z podziałem na role, nie zapominając o odpowiedniej scenografii oraz charakteryzacji.

W akcji wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Łapach pod kierunkiem Pani Anny Kruszewskiej, którzy przesłali swoje recenzje i wrażenia z obejrzanych filmów.

Choć minęło już kilkadziesiąt lat od pojawienia się pierwszej powieści cyklu, to seria wciąż zyskuje nowych fanów i cieszy się niesłabnącą popularnością

W zbiorach naszej biblioteki posiadamy całą Jeżycjadę oraz inne książki tej autorki.

Zapraszamy.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy