Zakończenie roku szkolnego w klasach czwartych ZSM w Łapach

piątek, 30 kwiecień 2021

30 kwietnia 2021 r. pożegnaliśmy nasze klasy maturalne. Był to dla nas wszystkich dość  trudny rok.  Od października uczniowie mieli  tylko zajęcia zdalne.  Z powodu obostrzeń nie można było urządzić balu studniówkowego.

Udało się jednak  zorganizować uroczyste pożegnanie klas, które spędziły w naszej szkole minione cztery lata. Były to lata obfitujące w wiele wspaniałych wydarzeń z udziałem uczniów ZSM. Odbyły  się  wyjazdy na zagraniczne staże: do Wilna, do Pragi, do Grecji. Były bezpłatne kursy, w ramach których uczniowie otrzymali dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia zawodowe oraz  dyplomy  Europass.  To bezcenny potencjał, który z pewnością się przyda i da się z powodzeniem wykorzystać w przyszłości… Absolwenci ZSM nie idą w dorosłe życie z pustymi rękoma. 

Dzisiaj ze względu na obowiązujący reżim sanitarny każda klasa miała oddzielne spotkanie z wychowawcą i dyrekcją ZSM  oraz Centrum Kształcenia Zawodowego. Swoją obecnością zaszczycił nas wyjątkowy gość, a mianowicie pan Starosta Powiatu Białostockiego  Jan Bolesław Perkowski, który uczestniczył we wręczeniu  świadectw ukończenia szkoły oraz pamiątkowych dyplomów gratulacyjnych, które otrzymali wszyscy absolwenci Zespołu Szkól Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach. Szkołę ukończyły klasy w zawodach :

IVbe – technik elektryk , technik informatyk- wychowawca- p. Adam Perkowski

IVd- technik hotelarstwa- wychowawczyni - p. Grażyna Maciejewska 

IVm- technik mechanik – wychowawczyni- p. Iwona Łapińska

                       Dziękujemy za wspólne cztery lata. Teraz trzymamy kciuki za Wasze egzaminy maturalne!

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach