Fryderyk Nowicki laureat Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” 2022

wtorek, 05 lipiec 2022

W uroczystości wręczenia Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” 2022 nie mógł wziąć udziału Pan Fryderyk Nowicki - laureat w kategorii: OSOBA.

Podczas Dni Łap w jego imieniu nagrodę odebrała emerytowana dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy Barbara Bajda, która w poniedziałek (4.07) wspólnie z burmistrzem Krzysztofem Gołaszewskim odwiedziła Pana Fryderyka Nowickiego w jego mieszkaniu, aby przekazać statuetkę, dyplom, upominek i kwiaty. Była to też wspaniała okazja, aby osobiście pogratulować i przekazać najlepsze życzenia dostojnemu laureatowi. Spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze. Pan Fryderyk wspominał czasy, gdy prowadził chór szkolny i Żeńską Orkiestrę Dętą w Liceum Ogólnokształcącym w Łapach.
 

List Pana Fryderyka Nowickiego odczytany podczas uroczystości wręczenia „Kryształowej Podkowy”:

 

Przypomnijmy, Pan Fryderyk Nowicki to wieloletni wicedyrektor LO w Łapach, nauczyciel muzyki i przysposobienia obronnego, założyciel i dyrygent chóru szkolnego w latach 1953-2004 i Żeńskiej Orkiestry Dętej. Przez szeregi chóru przewinęły się tysiące młodzieży (50 lat działalności).  Chór i Żeńska Orkiestra Dęta zdobywały liczne nagrody w konkursach. Fryderyk Nowicki odszedł na emeryturę w 1991 r. W 2020 r. otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego  „za całokształt prowadzonej działalności artystycznej”.

 Czytaj także:

Laureaci Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” 2022