Dni Łap 2022

wtorek, 05 lipiec 2022

W niedzielę - 3 lipca 2022r. w Łapach odbył się Festyn „Łap Lato” z okazji Dni Łap, którego organizatorem był Dom Kultury w Łapach oraz Gmina Łapy. Główną gwiazdą wieczoru był zespół WILKI, który porwał tłum do wspólnego śpiewania. Ku zdziwieniu Pana Roberta Gawlińskiego, lidera zespołu WILKI - do Łap przybyło młode pokolenie, które dokładnie znało teksty piosenek. Był bardzo szczęśliwy, co dało się odczuć poprzez wypowiedzi na scenie. Cały zespół podsumował publiczność na swoim Fanpage stwierdzając: "W Łapach był ogień! Fajnie śpiewaliście". Podczas koncertu wytworzyła się piękna, magiczna aura przenosząca w świat dobrej muzyki!

Festyn otworzył oficjalnie Burmistrz Łap – Krzysztof Gołaszewski, który przywitał wszystkich przybyłych gości oraz zaprosił do wspólnego spędzenia czasu i skorzystania z atrakcji. Na przybyłych gości czekało mnóstwo zabawy i miłych wrażeń: można było podziwiać lokalnych artystów, grupy taneczne i muzyczne działające przy Domu Kultury w Łapach, skosztować lokalnych produktów, wziąć udział w konkursach. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji.

„Dzisiejszy dzień pokazał, jak ważna jest integracja lokalnego społeczeństwa. Przygotowania do festynu trwały bardzo długo, wspólnie z pracownikami poradziliśmy sobie z dość dużym wyzwanie. Frekwencja jest bardzo wysoka, przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Mieszkańcy mają możliwość skorzystania z licznych atrakcji, odwiedzenia stoisk oraz skosztowania lokalnych przysmaków. Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień pozostanie na długo w pamięci, a uczestnicy opuszczą festyn z uśmiechem na twarzy, wspomnieniami i dobrą energią.” – powiedziała Wiktoria Wnorowska – Dyrektor Domu Kultury w Łapach

Na scenie pojawiły się utalentowane dzieci z pracowni muzycznych i tanecznych z Domu Kultury w Łapach, odbył się pokaz rytmiki artystycznej, wystąpiły "MPower Cheers Łapy", Chór „Łapskie Nutki” oraz zespół folklorystyczny "Kolej na Łapianki". Pani Patrycja Cholewa zaprosiła mieszkańców do wspólnego pokazu ZUMB-y.

Mieszkańcy Łap i przybyli goście mogli skorzystać z wioski dziecięcej z dmuchańcami, animatorami kultury i strefą aktywności społecznej. Dzięki Centrum Aktywności Społecznej można było skosztować darmowej waty cukrowej, zapleść warkoczyki, namalować twarz. Była również możliwość zagrania w grę XXL czyli łowienie kaczuszek, strzał z łuku oraz zagrać w grę JENGA.

Jednostka Ratowiczo Gaśnicza w Łapach pokazała swój sprzęt oraz zapewniła pokaz. Warto było zajrzeć również na stoisko Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku, 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego i 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Białostockiego Centrum Onkologii w Białymstoku oraz stoisk Departamentu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

Podczas imprezy gminnej DNI ŁAP, działało stoisko gminnego Punktu Informacyjnego Projektu „Wspólnie z naturą w Łapach – adaptacja do zmian klimatu”, prowadzone były działania edukacyjno-informacyjnych w zakresie adaptacji do zmian klimatu. Projekt dofinansowany jest ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: Środowisko, Energia i Zmiany klimatu.

Kreatywni instruktorzy zaplanowali uczestnikom festynu - grę terenową. Nie zabrakowało również loterii dla uczestników festynu Dni Łap. Główną nagrodą będą rower ufundowany przez firmę "Polisa Expert - centrum ubezpieczeń w Łapach" Wojciech Jarczewski oraz szereg atrakcyjnych nagród, której sponsorem jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Oddział Białystok.

Tego dnia poznaliśmy również laureatów Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” w 2022 r. w każdej z trzech kategorii: FIRMA/INSTYTUCJA, OSOBA,ORGANIZATOR PRZEDSIĘWZIĘCIA/WYDARZENIA. Nagroda była przyznawana firmom, osobom i instytucjom, które poprzez swoje działania przyczyniły się do promocji i budowania pozytywnego wizerunku Gminy Łapy oraz w istotny sposób wspierają jej rozwój.

Gwiazdą wieczoru był zespół Wilki, wybrany w głosowaniu przez mieszkańców Łap, który rozpoczął koncert o godzinie 21.00 a support wykonał zespół MeGa Band z coverami najlepszych utworów światowej muzyki rozrywkowej.

Dom Kultury w Łapach

Czytaj także:Laureaci Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” 2022