Dni Łap 2022

wtorek, 05 lipiec 2022

W niedzielę - 3 lipca 2022r. w Łapach odbył się Festyn „Łap Lato” z okazji Dni Łap, którego organizatorem był Dom Kultury w Łapach oraz Gmina Łapy. Główną gwiazdą wieczoru był zespół WILKI, który porwał tłum do wspólnego śpiewania. Ku zdziwieniu Pana Roberta Gawlińskiego, lidera zespołu WILKI - do Łap przybyło młode pokolenie, które dokładnie znało teksty piosenek. Był bardzo szczęśliwy, co dało się odczuć poprzez wypowiedzi na scenie. Cały zespół podsumował publiczność na swoim Fanpage stwierdzając: "W Łapach był ogień! Fajnie śpiewaliście". Podczas koncertu wytworzyła się piękna, magiczna aura przenosząca w świat dobrej muzyki!

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meteorologiczne z dnia 5 lipca - intensywne opady deszczu z burzami

wtorek, 05 lipiec 2022

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy informuje, że od godz. 13.00 dnia 05.07.2022 do godz. 11.00 dnia 06.07.2022 na obszarze powiatu białostockiego prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 70km/h, możliwy grad.

Czytaj więcej...

Wernisaż wystawy "Polskie gwiazdy starego kina” - 8 lipca

wtorek, 05 lipiec 2022

Dyrektor Domu Kultury w Łapach i Burmistrz Łap zapraszają na wystawę pt. „Polskie gwiazdy starego kina”. Wernisaż odbędzie się 8 lipca o godzinie 18:00 w Galerii pod Zegarem w Domu Kultury w Łapach.

Czytaj więcej...

Uroczyste podsumowanie projektu „Centrum kompetencji BOF- kompleksowy model wsparcia i modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego”

wtorek, 05 lipiec 2022

W sobotę 30 czerwca  w Białostockim Parku Naukowo-Technologicznym odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Centrum kompetencji BOF - kompleksowy model wsparcia i modernizacji systemu kształcenia zawodowego na terenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego”.

Czytaj więcej...

Fryderyk Nowicki laureat Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” 2022

wtorek, 05 lipiec 2022

W uroczystości wręczenia Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” 2022 nie mógł wziąć udziału Pan Fryderyk Nowicki - laureat w kategorii: OSOBA.

Czytaj więcej...

Łapy należą do Forum Ambitnych Miast Województwa Podlaskiego

poniedziałek, 04 lipiec 2022

To gremium opiniodawczo-doradcze w kwestii wykorzystania funduszy unijnych. W jego skład wchodzi czternaście podlaskich miast, a ich partnerem jest samorząd województwa podlaskiego. Pierwsze posiedzenie Forum – z udziałem Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i marszałka Artura Kosickiego – odbyło się w poniedziałek, 4 lipca, w urzędzie marszałkowskim.

Czytaj więcej...

Laureaci Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” 2022

poniedziałek, 04 lipiec 2022

Podczas imprezy plenerowej „Dni Łap” w niedzielę (3 lipca) poznaliśmy laureatów Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” 2022. Nagrody przyznano firmom, osobom i instytucjom, które poprzez swoje działania przyczyniają się do promocji i budowania pozytywnego wizerunku Gmina Łapy oraz w istotny sposób wspierają jej rozwój.

Czytaj więcej...

„Nie byłam wszędzie, ale wszędzie na pewno jest na mojej liście” (Susan Sontag)

poniedziałek, 04 lipiec 2022

We wtorek, 28 czerwca, na liście UTW znalazł się domek twórczości Edwarda Redlińskiego Frampol Ranczo, który odwiedziliśmy. Znajduje się on w Hołówkach Dużych. Domek Redlińskiego wchodzi dziś w skład szlaku Konopielki. Podróż warto rozpocząć w Łapach, gdzie również mieszkał pisarz. Później kierujemy się do – wymienionego w “Konopielce“ kilka razy – Suraża. Kolejnym przystankiem jest (utożsamiana często z konopielkowymi Taplarami) wieś Zawyki i Lesznia. Dalej szlak prowadzi m.in.: przez Zimnochy, Rynki, Rostołty i Juchnowiec Dolny.

Czytaj więcej...

Pamiątkowy kocyk trafił do maleńkiego Eryka

poniedziałek, 04 lipiec 2022

Przy okazji załatwiania innych spraw w Urzędzie mama maleńkiego Eryka, który urodził się 25 maja, odebrała pamiątkowy kocyk i powitalny list. Pani Marlenie Lulewicz pogratulował osobiście burmistrz Krzysztof Gołaszewski. Maleńkiemu Erykowi towarzyszył starszy brat, który chętnie zapozował do wspólnego zdjęcia.

Czytaj więcej...