Wsparcie dla osób chcących założyć działalność gospodarczą

piątek, 21 styczeń 2022

W dniach 13 i 19 stycznia 2022 r. odbyły się spotkania informacyjne w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Łapach dla osób zamierzających ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Czytaj więcej...

Akcja krwiodawstwa - niedziela 23 stycznia

piątek, 21 styczeń 2022

W niedzielę (23 stycznia) znów będzie można oddać krew, a tym samym podzielić się życiem. Twoja krew, może uratować komuś życie.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

piątek, 21 styczeń 2022

Z okazji Dnia Babci i Dziadka naszym kochanym Seniorom z Klubu Senior+ oraz Dziennego Domu "Senior+" w Łapach oraz Wszystkim Seniorom w Gminie Łapy i nie tylko życzymy samych cudownych chwil i dużo zdrowia.

Czytaj więcej...

Komunikat meteorologiczny - zawieje i zamiecie śnieżne

piątek, 21 styczeń 2022

Stacja meteorologiczna w Białymstoku notuje pokrywę suchego i przewianego śniegu o wysokości 5 cm. Posterunki meteorologiczne rejestrują porywy wiatru o prędkości do 50-60 km/h, które powodują zawieje i zamiecie śnieżne. W ciągu dnia silniejszy wiatr nadal będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne, występować też będą kolejne opady śniegu, okresami dość obfite.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2022 w Gminie Łapy

piątek, 21 styczeń 2022

W województwie podlaskim ferie zimowe w szkołach rozpoczną się 24 stycznia 2022 r. i potrwają do 4 lutego 2022 r. Gminne placówki oświatowe, sportowe i kulturalne, a także Centrum Aktywności Społecznej zaplanowały w tym wolnym od nauki okresie wiele ciekawych zajęć dla dzieci i młodzieży. Pogoda również zapowiada się zimowo i śnieżnie.

Poniżej szczegółowa oferta zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie ferii.

Jeśli macie Państwo ciekawą ofertę spędzenia ferii w Gminie Łapy prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 


 1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Łapach

2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Łapach, ul. Piękna 17

W Szkole Podstawowej nr 2 w Łapach w dniach 24-26 stycznia w godz. 9.00 -12.00 będą zorganizowane zajęcia sportowe dla zaintersowanych uczniów.

3. Szkoła Podstawowa w Płonce Kościelnej

Uczniowie klas IV-VIII bedą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych w ramach projektu Nariwańska Akademia Wiedzy. Zajęcia będą odbywac się w pierwszym tygodniu ferii zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez nauczycieli w ramach: koła przyrodniczo-eksperymentalnego, laboratorium biologiczno-chemicznego, koła cyfrowej matematyki, zajęć robotyki i koła fizycznego.

Do dyspozycji dzieci, młodzieży i rodziców w przypadku sprzyjającej pogody pozistają tereny rekreacyjne na placu szkoły.

4. Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej

5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Łapach w czasie ferii nie będzie prowadziła zajęć.

6. Szkoła Podstawowa w Uhowie w czasie ferii nie będzie prowadziła zajęć.

Przedszkole nr 1 w Łapach i Przedszkole nr 2 w Łapach są to placówki nieferyjne i normalnie pracują w okresie ferii zimowych.


 


 

 

Młodzież odkrywa historię w łapskiej bibliotece

czwartek, 20 styczeń 2022

Przez dwa kolejne dni, 18  i 19 stycznia, mieliśmy okazję gościć uczniów i nauczycieli łapskich szkół średnich. Odwiedzili nas uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza (klasa I ab i II a) wraz z nauczycielami Panią Ewą Gierałtowską i Wojciechem Płońskim oraz z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach - klasa III cd z Panem Leszkiem Łapińskim i klasa hotelarska z Panią Dyrektor Dorotą Kondratiuk i Panią Ewą Kłoskowską-Ignatiew.

Czytaj więcej...

Wieczór wspomnień "Stan wojenny w pamięci zachowany"

czwartek, 20 styczeń 2022

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprasza mieszkańców Łap na wieczór wspomnień pod hasłem "Stan wojenny w pamięci zachowany". Wydarzenie odbędzie się we wtorek 25 stycznia br. o godz. 16.00. Spotkaniu towarzyszy wystawa  „Stan wojenny – wspomnienia po latach”, którą można oglądać w holu na parterze i I piętrze biblioteki do końca stycznia 2022 roku.

Czytaj więcej...

Podaruj Wiktorii 1% podatku

czwartek, 20 styczeń 2022

Wiktoria urodziła się w maju 2020 roku jako jedna z bliźniąt w 36 tygodniu ciąży. Cały okres ciąży przebiegał bardzo burzliwie i z uwagi na podejrzenia licznych wad i nieprawidłowości u jednej z córek, żyliśmy w ciągłym strachu i obawie o zdrowie i życie zarówno Wiktorii jak i Oliwii. Pomimo tego, iż wiele nieprawidłowości w cudowny sposób "zniknęło", ze wszystkim mieliśmy się zmierzyć dopiero po porodzie.

Czytaj więcej...

III Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym

czwartek, 20 styczeń 2022

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że w bieżącym roku organizowana jest III edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie
w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Czytaj więcej...