Starosta Powiatu Białostockiego docenił nauczycieli z łapskich szkół

czwartek, 17 październik 2019

Pięciu nauczycieli łapskich szkół prowadzonych przez Powiat Białostocki oraz dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach otrzymało nagrody starosty Powiatu Białostockiego Jana Perkowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Starosta przyznaje je corocznie za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze.

Czytaj więcej...

SP ZOZ Łapy z czekiem na termomodernizację przychodni

czwartek, 17 październik 2019

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej otrzymał ponad 1 mln 407 tys. zł na termomodernizację przychodni szpitalnej przy ul. Piaskowej w Łapach. Czek na realizację tej inwestycji odebrała dyrektor szpitala Urszula Łapińska podczas wtorkowej (15.10.2019 r.) konferencji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Czytaj więcej...

XII Jesienny Bieg Uliczny „Od Karolka do Karola”

czwartek, 17 październik 2019

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach sportowym akcentem uczciła 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. XII edycja biegów „Od Karolka do Karola” zgromadziła  w środę (16 października) liczne grono mieszkańców Łap oraz prawie 600 młodych biegaczy z 12 jednostek oświatowych.

Czytaj więcej...

Zmarła najstarsza mieszkanka Łap

czwartek, 17 październik 2019

Dnia 14 października w wieku 102 lat zmarła śp. Regina Anna Łupińska. To była najstarsza zameldowana w naszej gminie osoba. Przez większość życia mieszkała przy ul. Płonkowskiej w Łapach. Od ponad dwóch lat była pensjonariuszką „Lawendowego Zaścianka” w Białymstoku. Swoje 102. urodziny obchodziła 17 lutego.

Czytaj więcej...

W sobotę (2 listopada) Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów będzie nieczynny

środa, 16 październik 2019

Informujemy, iż dnia 02.11.2019 r (sobota)  Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w Łapach będzie nieczynny. Dniem zastępczym za ten dzień jest 04.11.2019 r.  (poniedziałek).

Czytaj więcej...

Gmina Łapy gotowa na akcję zima

środa, 16 październik 2019

Mimo że za oknem piękna, słoneczna jesień, trwają przygotowania do zimy. Wyłoniono już wykonawcę usługi zimowego utrzymania dróg gminy Łapy. Za odśnieżanie i dbanie o stan nawierzchni jezdni w sezonie 2019/2020 będzie w całości odpowiedzialny Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łapach. Umowę z wykonawcą, 10 października, podpisał burmistrz Krzysztof Gołaszewski. Będzie obowiązywała do 30 kwietnia 2020 r.

Czytaj więcej...

Głosowanie na Budżet Obywatelski zakończone

środa, 16 październik 2019

Do wtorku 15 października trwało głosowanie na zadania zgłoszone i przyjęte do Budżetu Obywatelskiego 2020. Każdy mieszkaniec mógł oddać swój głos na jedno spośród 34 zadań.

Czytaj więcej...

Nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej

środa, 16 październik 2019

W poniedziałek (14 października) nauczyciele i pracownicy oświaty świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień był w szkołach wolny od zajęć lekcyjnych. Uroczyste apele i akademie odbyły się już w  piątek. Uczniowie dziękowali za trud włożony w ich edukację i składali życzenia swoim nauczycielom.

Czytaj więcej...

Udany weekend drużyn MKS Pogoń Łapy

środa, 16 październik 2019
To był bardzo udany weekend drużyn MKS Pogoń Łapy. W siedmiu pojedynkach odniosły: cztery zwycięstwa, dwa remisy oraz raz musiały uznać wyższość przeciwnika.

Czytaj więcej...

Ulica Mokra w przebudowie

środa, 16 październik 2019

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulicy Mokrej w Łapach. Obecnie wykonywana jest kanalizacja deszczowa. To droga żwirowa w bardzo złym stanie technicznym. Jej przebudowa jest możliwa dzięki uzyskanemu dofinansowaniu w wysokości blisko 290 tys. zł w ramach środków Funduszu Dróg Samorządowych 2019 r.

Czytaj więcej...