Zapraszamy na uroczystość z okazji Dnia Seniora

środa, 13 listopad 2019

Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski i Dom Kultury w Łapach serdecznie zapraszają wszystkich Seniorów na uroczystość z okazji Dnia Seniora. Uroczystość w dniu 20 listopada br. (środa) rozpocznie się o godz. 14.00 Mszą Św. w kościele pw. Św. Krzyża w Łapach. Z kolei częśc oficjalna odbędzie się w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach przy ul. Polnej 9. W programie uroczystości m.in. Kabaret Kolneńskie Dziewczyny z Plusem. Szczegółowy program na plakacie.

Czytaj więcej...

101. rocznica odzyskania niepodległości

środa, 13 listopad 2019

W piątek (8 listopada) odbyła się w Szkole Podstawowej w Łupiance Starej uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia o godzinie 11:11 został odśpiewany hymn narodowy. Następnie uczniowie klasy VI przedstawili montaż słowno - muzyczny „Dla Niepodległej”. Wspólny śpiew pieśni patriotycznych i przedstawione symbole narodowe sprawiły, że był to czas zadumy i refleksji nad trudnymi dziejami naszej Ojczyzny. 

Czytaj więcej...

W hołdzie Niepodległej

wtorek, 12 listopad 2019

11 listopada to symboliczna i umowna, ale trwale zapisana w polskiej tradycji data. Tego dnia czcimy heroizm i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach zniewolenia wróciła na mapy Europy i Świata, stając się znowu wolnym, suwerennym krajem. Choć od tego momentu minęło  już 101 lat i często: „rzeczywistość skrzeczy” – to jest to czas niezapomniany i okazja do refleksji na temat naszego Jestestwa.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięto konkurs na „Najpiękniejszy kotylion niepodległościowy 2019”

wtorek, 12 listopad 2019

W tym roku po raz pierwszy odbył się konkurs na „Najpiękniejszy kotylion niepodległościowy”.  Do udziału w konkursie zgłosiły się wszystkie gminne szkoły podstawowe oraz przedszkola. Każda placówka przedłożyła w Urzędzie Miejskim w Łapach do oceny po 6 najładniejszych kotylionów. Spośród nich Komisja Konkursowej powołana przez burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego wybrała 3 najpiękniejsze kotyliony oraz wyróżniła pięć równie ładnych.

Czytaj więcej...

Narodowe Święto Niepodległości

wtorek, 12 listopad 2019

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (…) – tak o odzyskaniu niepodległości przez Polskę mówił Jędrzej Moraczewski, polski premier w latach 1918-1919.

Czytaj więcej...

Pracująca sobota w Urzędzie Miejskim

piątek, 08 listopad 2019

Już w najbliższą sobotę (9 listopada) łapianie będą mogli załatwić sprawy urzędowe w Urzędzie Miejskim w Łapach. To kolejna pracująca sobota, kiedy będą mieli taką możliwość. Urzędnicy będą dyżurować w godz. 8.00-12.00 w budynku Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Sikorskiego 18 w Łapach.

Czytaj więcej...

Konkurs plastyczny "Aktywność osób niepełnosprawnych"

piątek, 08 listopad 2019

Fundacji Darka Strychalskiego "Zwycięzca" w Łapach w ramach projektu dofinansowanego z budżetu gminy Łapy pn. „Tydzień Zwycięzców – obchody Dnia Niepełnosprawności w Gminie Łapy”  ogłosza konkurs plastyczny pn. „AKTYWNOŚĆ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH”.

Czytaj więcej...

Nasi wokaliści wyśpiewali nagrody na Festiwalu Młodych Talentów PolshaPrivet

piątek, 08 listopad 2019
W dniach 25-27 października, na scenach Białegostoku oraz Supraśla odbyła się IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów PolshaPrivet.

Czytaj więcej...

Sauny w Uhowie otwarte od soboty

piątek, 08 listopad 2019

Ośrodek Kultury Fizycznej informuje, że od najbliższej soboty, 9 listopada, będzie można już skorzystać z dwóch saun na terenach rekreacyjnych w Uhowie.

Czytaj więcej...

Oferta Stowarzyszenia „Nasza Płonka” w Płonce Kościelnej złożona z pominięciem otwartego konkursu ofert

środa, 06 listopad 2019

W dniu 28 października 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Łapach na podstawie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 688 z późn. zm.) złożona została oferta z pominięciem otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego realizowanego przez Stowarzyszenie „Nasza Płonka” w Płonce Kościelnej 82,18-100 Łapy pn. „XI Przegląd Przedstawień Jasełkowych”.

Czytaj więcej...