XLV sesja Rady Miejskiej w Łapach

piątek, 22 październik 2021

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j Dz. U. z 2021 r. poz. 1372) zwołuję XLV sesję Rady Miejskiej w Łapach  w dniu
29 października 2021r. (piątek)o godz. 10:00. Obrady zostaną przeprowadzone w sali budynku Domu Kultury w Łapach, ul. Główna 8 z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Czytaj więcej...

Program Agroenergia

piątek, 22 październik 2021

Program Agroenergia

01.10.2021 można składać wnioski na mikroinstalacje, pompy ciepła i towarzyszące magazyny energii

Cel programu?

Celem programu jest zwiększenie produkcji energii ze źródeł odnawialnych w sektorze rolniczym. Program realizowany będzie do 2027 roku.

Czytaj więcej...

Ulica Krańcowa odmieniona po przebudowie

czwartek, 21 październik 2021

Nawierzchnia jezdni wyłożona betonową kostką brukową, nowe i przebudowane zjazdy na posesję, do tego chodnik - tak po modernizacji wygląda ulica Krańcowa na odcinku 505 m w Łapach.

Czytaj więcej...

XIII Jesienny Bieg Uliczny „Od Karolka do Karola”

środa, 20 październik 2021

W dniu 19.10.2021r. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach sportowym akcentem uczciła 43. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Czytaj więcej...

W Łapach powstaną tanie mieszkania czynszowe

środa, 20 październik 2021

W ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Łapach ma powstać ok. 20 mieszkań. To mieszkania na wynajem, z niskim czynszem i możliwością wykupu na korzystnych warunkach. Nowe mieszkania będą dużo tańsze od tych dostępnych na wolnym rynku. Planowana lokalizacja inwestycji to teren gminny przy ul. Żwirki i Wigury, ale rozważane są także inne miejsca przy najbliższej zmianie w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego.

Czytaj więcej...

Sadzenie drzew przed „Dwójką”

wtorek, 19 październik 2021

W sobotę, 16 października, grupka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach wzięła udział w gminnej akcji „Zasadź drzewo i bądź EKO”. Od organizatorów akcji otrzymaliśmy sadzonki drzew liściastych i iglastych, mieliśmy również plan, gdzie posadzimy młode drzewka.

Czytaj więcej...

Jesienne spotkanie z Katarzyną Janowicz-Timofiejew

wtorek, 19 październik 2021

19 października Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy gościła Panią Katarzynę Janowicz-Timofiejew- autorkę książek dla najmłodszych: „Kotek w autobusie”, „O Antolce, co zimy nie lubiła”, „Azorek”, „Niezwykła przygoda Skrzata Pirata” i in.

Czytaj więcej...

Remont stołówki szkolnej oraz zakup wyposażenia kuchni w Szkole Podstawowej w Uhowie

wtorek, 19 październik 2021

Szkoła Podstawowa im. Hugona Kołłątaja w Uhowie uzyskała dofinansowanie w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019–2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Czytaj więcej...

Akcja "Zasadź drzewo i bądź EKO" spodobała się mieszkańcom

wtorek, 19 październik 2021

Dzięki współpracy mieszkańców zostały zagospodarowane wybrane lokalizacje ogólnodostępnych terenów gminnych. Nowe sadzonki drzew i krzewów pojawiły się w pasach zieleni łapskich ulic. Drzewa i ich transport, rękawiczki i potrzebny sprzęt zapewnił Urząd Miejski w Łapach.

Czytaj więcej...

Ruszyła przebudowa dróg w Płonce Kościelnej

wtorek, 19 październik 2021

Nie tylko drogi w mieście są modernizowane w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawnego: Funduszu Dróg Samorządowych). Właśnie rozpoczęła się przebudowa dwóch odcinków dróg w Płonce Kościelnej o łącznej długości 1174 m. To jedna z droższych inwestycji w naszej gminie. Jej koszt to ponad 2 mln 685 tys. zł. Dofinansowanie stanowi aż 70% kosztów kwalifikowanych.

Czytaj więcej...