Kolejna działka w Podstrefie Łapy sprzedana

środa, 26 luty 2020

Kolejną umowę sprzedaży działki gminnej zlokalizowanej w nowej części Podstrefy Łapy burmistrz Krzysztof Gołaszewski podpisał w środę (26.02) z firmą PPHU Jerzy Siemionczyk „Słodkie - Zdrowie” z siedzibą w Białymstoku. Sprzedana działka ma powierzchnię prawie 1 ha. To następny po firmie AG Chemia Sp. Z o.o. sp. k z Sokół nowy inwestor w łapskiej podstrefie.

Czytaj więcej...

Środa Popielcowa

środa, 26 luty 2020

W Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Ustają, więc wszelkiego rodzaju potańcówki i zabawy. Dla katolików jest to czas osobistego rozmodlenia, nawrócenia i pokuty. Tego dnia na wszystkich mszach św. kapłani posypują wiernym głowy popiołem na znak pokory i woli osobistego nawrócenia. W Środę Popielcową wszystkich katolików obowiązuje post ścisły.

Czytaj więcej...

„Odkrywamy Łapy na nowo – rozmowy o historii”. Prezentacja Stanisława Kosickiego pt. „Piotr Kretowicz – fotograf, człowiek sportu”

wtorek, 25 luty 2020

Kolejne spotkanie z cyklu „Odkrywamy Łapy na nowo - rozmowy o historii" odbyło się 21 lutego. Tym razem bohaterem prezentacji przygotowanej przez Stanisława Kosickiego był Piotr Kretowicz, niezapomniany sportowiec, fotograf i działacz społeczny.

Czytaj więcej...

Drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności niezabudowanej nieruchomości przy ul. Żwirki i Wigury

wtorek, 25 luty 2020

Burmistrz Łap ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności niezabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Łapy, położonej w Łapach przy ul. Żwirki i Wigury (obręb Łapy II), oznaczonej numerem geodezyjnym 1392/9 o powierzchni 0,7596 ha.

Czytaj więcej...

61 lat różnicy – za nami zimowy bieg „Cztery Pory Roku”

poniedziałek, 24 luty 2020

Zimowy bieg z cyklu “Cztery Pory Roku”, organizowany przez Ośrodek Kultury Fizycznej, odbył się w niedzielę w Łapach. Na starcie stanęło trzydzieści siedem osób, w bardzo różnym wieku. Triumfowali Kuba Perkowski i Monika Tarasiuk. Po biegu zorganizowaliśmy ognisko dla wszystkich zawodników i kibiców.

Czytaj więcej...

Pomóżmy Wiktorii wstać z kolan. Trwa niezwykła akcja pomocy

piątek, 21 luty 2020

Trwa niezwykła akcja pomocy Wiktorii Łapińskiej z Łap-Szołajd, która potrzebuje miliona złotych na kosztowne leczenie. Na portalu „Siepomaga.pl” do tej pory ponad 2640 osób wsparło zbiórkę i zebrano już ponad 180 tys. zł. Na facebooku powstała specjalna grupa, gdzie trwają licytacje, z których pieniądze trafiają na leczenie Wiktorii. Programy o Wiktorii pokazała TVP 3 Białystok i TVN. Pisały o niej także lokalne gazety.

Czytaj więcej...

Trwają prace przy budowie Domu Kultury

piątek, 21 luty 2020

Trwają prace przy budowie Domu Kultury w Łapach. Firma ACC Electric Arkadiusz Jabłoński z Turośni Kościelnej, która jest wykonawcą inwestycji prowadzi prace porządkowe i organizuje plac budowy. Gmina przekazała wykonawcy plac budowy w dniu podpisania umowy, czyli 17 lutego.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meteorologiczne

piątek, 21 luty 2020

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku prognozuje od godz. 20:00 dnia 21 lutego do godz. 7:00 dnia 22 lutego na obszarze powiatu białostockiego zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna od - 2°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu od - 3°C do 0°C.

Czytaj więcej...

W łapskim szpitalu zwiększy się liczba zabiegów ortopedycznych

piątek, 21 luty 2020

Od 1 marca 2020 r. w SP ZOZ ŁAPY będą wykonywane zabiegi ortopedyczne w ramach odrębnej umowy. 14 lutego Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął konkurs na takie świadczenia. Przybędzie lekarzy  specjalistów, będzie więcej zabiegów.

Czytaj więcej...

XIX sesja Rady Miejskiej w Łapach

piątek, 21 luty 2020

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2019 r. poz. 506) zwołuję XIX sesję Rady Miejskiej w Łapach  w dniu 28 lutego 2020r. (piątek)o godz. 10.00 w sali  Ośrodka  Przedsiębiorczości, ul. Gen. W. Sikorskiego 22A.

Czytaj więcej...