W ten weekend zmieniamy czas z zimowego na letni

sobota, 28 marzec 2020

Zmiana czasu z zimowego na letni już w ten weekend w nocy z soboty na niedzielę 28/29 marca. Zegarki przestawiamy z godziny 2.00 na 3.00. Czyli śpimy o godzinę krócej...

Czytaj więcej...

Prosimy o wsparcie szpitala

piątek, 27 marzec 2020

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łapach w trosce o bezpieczeństwo swoich pacjentów zwraca się z prośbą o pomoc finansową, która pozwoli na zakup niezbędnych środków ochrony w czasie epidemii.

Czytaj więcej...

Informacja o sposobie przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych

piątek, 27 marzec 2020

Urząd Miejski w Łapach informuje, że zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych (oryginały dokumentów) należy dokonać najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2020 r. w godzinach pracy urzędu. Zalecamy złożyć wymagane przepisami dokumenty do skrzynki podawczej znajdującej się z prawej strony głównego wejścia do Urzędu Miejskiego lub zastosować się do poniższych wyjaśnień Państwowej Komisji Wyborczej.

Czytaj więcej...

Zalecenia dla pacjenta z dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa ze wskazaniem do izolacji w warunkach domowych

piątek, 27 marzec 2020

ZALECENIA MINISTERSTWA ZDROWIA DLA PACJENTÓW Z DODATNIM WYNIKIEM BADANIA W KIERUNKU KORONAWIRUSA ZE WSKAZANIEM DO IZOLACJI W WARUNKACH DOMOWYCH.

Celem izolacji domowej jest odosobnienie chorego, który, po zbadaniu przez lekarza, nie wymaga hospitalizacji ze względu na stan zdrowia.

Czytaj więcej...

Akcja krwiodawstwa - niedziela, 29 marca. Pilnie potrzebna krew!

czwartek, 26 marzec 2020

W niedzielę (29 marca) po raz kolejny będzie można oddać krew, a tym samym podzielić się życiem. Krew jest potrzebna szczególnie teraz. Twoja krew, może uratować komuś życie.

Czytaj więcej...

Ponawiamy apel – zostańcie w domu!

środa, 25 marzec 2020

W obliczu epidemii koronawirusa najbezpieczniej jest pozostać w domu. To zalecenie powinni spełniać przede wszystkim seniorzy, najbardziej narażeni na powikłania związane z zakażeniem. Każdy chroniąc siebie, chroni innych. Warto przekazać poniższe informacje wszystkim bliskim, sąsiadom i znajomym - zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo.

Czytaj więcej...

Aplikacja kwarantanna domowa - zainstaluj

środa, 25 marzec 2020

Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.

Aplikacja jest oficjalna, bezpieczna i bezpłatna, dostępna w sklepach GOOGLE PLAY i APP STORE.

Czytaj więcej...

Filia wydziału komunikacji w Łapach - nieczynna do 11 kwietnia

środa, 25 marzec 2020

Decyzją Starosty Powiatu Białostockiego zamknięta zostaje do dnia 11 kwietnia br. Filia Wydziału Komunikacji w Łapach.

Czytaj więcej...

Przekaż 1% swojego podatku. Komu jeszcze można pomóc?

środa, 25 marzec 2020

Na początku lutego apelowaliśmy do naszych Czytelników o kontakt w sprawie osób, na które w tym roku można przekazywać swój 1% podatku.

Każda osoba rozliczająca się z podatku dochodowego od osób fizycznych może w prosty sposób wesprzeć wybrany przez siebie cel społeczny kwotą stanowiącą 1% tego podatku.

Czytaj więcej...