Budżet obywatelski 2021–podsumowanie

wtorek, 01 grudzień 2020

W ubiegły czwartek (26.11) burmistrz Krzysztof Gołaszewski spotkał się z autorami projektów, które uzyskały najwyższą liczbę głosów oddanych przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim 2021. Każdemu wręczył symboliczne czeki z nazwą projektu oraz kwotą, jaką na jego realizację zgłosili. Pogratulował wygranej oraz skuteczności w zbieraniu głosów poparcia. – Doceniamy Waszą ciężką pracę i mam nadzieję, że te projekty zostaną zrealizowane w roku przyszłym – powiedział burmistrz Łap.

Czytaj więcej...

Wkrótce przebudowa ul.Wyspiańskiego

wtorek, 01 grudzień 2020

Niedawno informowaliśmy o umowach podpisanych z wykonawcami ulic: Cmentarnej, Siedleckiego, Cygańskiego, Nowy Rynek, Armii Krajowej w Łapach oraz dróg w Gąsówce Somachy i w Płonce Kościelnej. Teraz do tej listy dołączyła ulica Wyspiańskiego.

Czytaj więcej...

Zawieszenie kursów Białystok - Łapy - Białystok

wtorek, 01 grudzień 2020

Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova S.A. informuje, iż w związku z rozprzestrzenianiem się COVID-19 z dniem 01.12.2020 r. zawiesza do odwołania następujące kursy autobusowe:

Czytaj więcej...

Filia Wydziału Komunikacji w Łapach w nowej lokalizacji - ponownie czynna

wtorek, 01 grudzień 2020
Od 30 listopada można znowu załatwić sprawy z zakresu rejestracji pojazdów w łapskiej filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Filia ta mieści się w nowym miejscu - w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Sikorskiego 15 w Łapach.
 

Czytaj więcej...

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie dla seniorów

poniedziałek, 30 listopad 2020

Łapianie powyżej 65 roku życia będą mogli już od następnego roku skorzystać z bezpłatnych szczepień  przeciwko grypie.

Czytaj więcej...

Zimowe utrzymanie dróg w gminie Łapy

poniedziałek, 30 listopad 2020

Pogoda zrobiła się zimowa, dlatego przekazujemy informacje dotyczące kwestii odśnieżania dróg i ulic.

Czytaj więcej...

Relacja z listopadowej sesji

poniedziałek, 30 listopad 2020

Pierwsze czytanie budżetu na 2021 r., dotacje dla powiatowego szpitala i jednostek OSP w Uhowie i Płonce Kościelne, ale także  podjęcie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczaną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi -  to główne tematy obrad radnych podczas XXVIII eSesji Rady Miejskiej, która odbyła się w piątek 27 listopada w trybie zdalnym. Radni przyjęli także Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Łapy. Na wniosek burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego podjęli również uchwałę, dzięki której od przyszłego roku seniorzy w wieku 65+ będą mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie.

Czytaj więcej...

Obowiązkowa segregacja odpadów - zmiany od 1 stycznia 2021 r.

poniedziałek, 30 listopad 2020

Czy wiesz, że tylko 66% Polaków deklaruje, że segreguje odpady ? Teraz będzie musiało się to zmienić. Ustawa narzuca obowiązkową segregację odpadów komunalnych w naszych gospodarstwach domowych. W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2019 r., poz. 1579 ze zm.) od 1 stycznia 2021 r.każdy właściciel nieruchomości jest zobowiązany do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie danej gminy. Regulamin taki został przyjęty przez Radę Miejską w  Łapach na ostatniej sesji w dniu 27 listopada 2020 r.

Czytaj więcej...

Finansowe wsparcie szkół na zakup wyposażenia pracowni informatycznych

poniedziałek, 30 listopad 2020

W sumie 312 tys. zł trafi do budżetów wszystkich gminnych szkół i dwóch łapskich przedszkoli na zakup serwerów i wyposażenie pracowni informatycznych.

Czytaj więcej...

Posiedzenie wspólne komisji Rady Miejskiej

poniedziałek, 30 listopad 2020

Posiedzenie wspólne Komisji Finansowo-Gospodarczej, Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu oraz Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska odbędzie się
w dniu 04 grudnia 2020r. (piątek) o godz. 17.00w trybie zdalnym.

Czytaj więcej...