Świąteczne wydanie Gazety Łapskiej

piątek, 19 kwiecień 2019

W najnowszej Gazecie Łapskiej znajdziecie Państwo m.in. relację ze spotkania, które odbyło się 15 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w sprawie przebiegu linii kolejowej Rail Baltica. Można też przeczytać wywiad z posłem Krzysztofem Jurgielem. Osobny artykuł poświęcono zmianom w systemie odbioru odpadów komunalnych. Jest też harmonogram odbioru odpadów na maj 2019 r. Nie zabrakło również relacji z ważnych wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych. Zapowiedź XIX Biegu Ulicznego im. Waldemara Kilkolskiego oraz szczegóły organizacyjne imprezy - jak zawsze w części sportowej Gazety. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na VIII Sesję Rady Miejskiej w Łapach

czwartek, 18 kwiecień 2019

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm.) zwołuję VIII sesję Rady Miejskiej w Łapach w dniu 26 kwietnia 2019r. (piątek) o godz. 10.00 w sali Ośrodka Przedsiębiorczości, ul. Gen. W. Sikorskiego 22A.

Czytaj więcej...

Filia wydziału komunikacji już otwarta

czwartek, 18 kwiecień 2019

Od czwartku w Łapach  można już załatwiać wszystkie sprawy związane z  rejestracją  pojazdów. Zaraz po uroczystym przecięciu symbolicznej wstęgi ustawiła się kolejka do nowo otwartej filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego. To jedno z bardziej wyczekiwanych przez mieszkańców rozwiązań, które ułatwi załatwianie spraw związanych z rejestracją pojazdu. Nie trzeba już w tym celu jechać do Białegostoku.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy do spraw organizacyjnych i zamówień publicznych

środa, 17 kwiecień 2019

Burmistrz Łap ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy do spraw organizacyjnych i zamówień publicznych w Urzędzie Miejskim w Łapach.

Czytaj więcej...

Filia wydziału komunikacji zostanie otwarta w czwartek

środa, 17 kwiecień 2019

W czwartek, 18 kwietnia o godz. 9.00 zaplanowano uroczyste otwarcie filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Łapach. Pół godziny później urzędnicy obsłużą pierwszych interesantów. Już od czwartku sprawy związane z rejestracją pojazdu załatwimy w Łapach.

Czytaj więcej...

I nagroda Alicji Zgajewskiej z biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2

środa, 17 kwiecień 2019

Alicja Zgajewska, nauczyciel bibliotekarz z biblioteki Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach zajęła I miejsce w konkursie Bibliotek Szkolnych Online zorganizowanym wspólnie z Wydawnictwem Literówka. Zadaniem uczestników konkursu było opracowanie scenariusza zajęć na podstawie książki „Pewnego razu w Londynie” Gregory’ego Rogersa możliwego do zrealizowania w bibliotece szkolnej.

Czytaj więcej...

Nieodpłatna pomoc prawna oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie na terenie powiatu białostockiego

środa, 17 kwiecień 2019

W Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 15 w Łapach można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej. Od 1 stycznia 2019 r. świadczenie nieodpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców będzie kontynuowane. Zostanie rozszerzone o nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, a osobą uprawnioną do korzystania z pomocy będzie każda osoba fizyczna, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Czytaj więcej...

Uczniowie ZSM na praktyce w Pradze

środa, 17 kwiecień 2019

Przez trzy tygodnie - od 25 marca do 12 kwietnia - grupa 16 uczniów z ZSM w Łapach po raz kolejny wyjechała na praktyki zagraniczne do Pragi. Uczniowie trzeciej klasy uczący się w zawodzie technik informatyk oraz uczennice z klasy technik hotelarstwa rozpoczęli staże w czeskich firmach w ramach programu Erasmus+.

Czytaj więcej...

Pomagać może każdy i wszędzie. Żonkilowa kwesta wolontariuszy z ZSM

środa, 17 kwiecień 2019

Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach od pięciu lat wspiera Fundację Pomóż Im. Każdego roku wolontariusze z ZSM włączają się do akcji „Pola nadziei” i prowadzą zbiórki charytatywne na terenie Łap i Białegostoku. W 2017 roku za zaangażowanie w promowanie dobra szkoła nasza otrzymała zaszczytny tytuł „Siewca nadziei”.

Czytaj więcej...

Drukarka 3D na start

środa, 17 kwiecień 2019

„Zastosowanie drukarki 3-d jako pomocy dydaktycznej multizawodowej i multidydaktycznej" to już drugi z kolei projekt wdrożeniowo- badawczy zrealizowany przez uczniów Zespołu Szkól Mechanicznych w ramach działania "Centrum Kompetencji BOF".

Czytaj więcej...