Zapraszamy seniorów do współpracy

czwartek, 22 sierpień 2019

Z radnymi Gminnej Rady Seniorów ubiegłej kadencji w czwartek (22 sierpnia) spotkał się burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski. Pan burmistrz podziękował seniorom za ich pracę i wkład w rozwój gminy oraz zaprosił do dalszej współpracy. Od dzisiaj bowiem każda organizacja lub podmiot działający na rzecz osób starszych zamieszkałych na terenie gminy Łapy może zgłaszać kandydatów na radnych seniorów. Każda organizacja może zgłosić nie więcej niż trzech kandydatów.

Czytaj więcej...

Uczciliśmy pamięć st. sierżanta Lucjana Niemyjskiego "Krakusa"

czwartek, 22 sierpień 2019

W 67. rocznicę samobójczej śmierci st. sierż. Lucjana Niemyjskiego „Krakusa” przy obelisku upamiętniającym Jego pamięć spotkali się: zastępca burmistrza Łap Krzysztof Dudziński, sekretarz gminy Joanna Micota, przewodniczący Rady Miejskiej w Łapach Sławomir Maciejwski, przedstawiciel Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Brygady Kawalerii "Plis" w Wysokiem Mazowieckiem Roman Mieczkowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach Krzysztof Łapiński wraz z wicedyrektor Marią Kaszkiel oraz mieszkańcy. Nie zabrakło także porucznika Tadeusza Perkowskiego, Żołnierza Niezłomnego, który wspólnie z „Krakusem” walczył w oddziale mjr Kazimierza Kamieńskiego "Huzara".

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

środa, 21 sierpień 2019

Biblioteka Publiczna w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki  zaprasza na spotkanie autorskie z Mariolą Pyzwan.

Czytaj więcej...

90. rocznica urodzin Anny Walentynowicz

środa, 21 sierpień 2019

20 lipca 2018 r Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął ustawę ustanawiająca rok 2019 Rokiem Anny Walentynowicz. W uzasadnieniu czytamy między innymi:"Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu zasług Anny Walentynowicz dla utworzenia wielkiego ruchu "Solidarność" i odzyskania przez Polskę niepodległości oraz składając hołd Jej niezłomnej postawie ustanawia rok 2019 Rokiem Anny Walentynowicz. W sierpniu 1980 roku Anna Walentynowicz została zwolniona z pracy. Stało się to bezpośrednią przyczyna wybuchu 14 sierpnia strajku w Stoczni Gdańskiej. Pierwszym postulatem protestujących było przywrócenie Jej do pracy. Anna Walentynowicz wraz z Aliną Pieńkowską doprowadziła do kontynuacji strajku 16 sierpnia i przeobrażenia go w strajk solidarnościowy z robotnikami strajkującymi w innych zakładach pracy.W wolnej Polsce przez wiele lat pozostawała niedoceniana i dopiero w 2006 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej profesor Lech Kaczyński odznaczył Ją Orderem Orła Białego. Zginęła w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku."

Czytaj więcej...

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

środa, 21 sierpień 2019

Burmnistrz Łap zaprasza na uroczystość upamiętniającą 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W programie m.in. program artystyczny w wykonaniu aktorów Teatru Kaprys, wystawienie pocztów sztandarowych, odśpiewanie hymnu państwowego, wystąpienie władz samnorządowych, złożenie wieńców i zapalenie zniczy. Strażacy z OSP Łapy-Dębowina przygotują gorącą grochówkę. Uroczystość na Placu Niepodległości zostanie poprzedzona Mszą Świętą o godz. 15.00 w kościele Św. Krzyża w Łapach.

Czytaj więcej...

67. rocznica śmierci st. sierż. Lucjana Niemyjskiego „Krakusa”

wtorek, 20 sierpień 2019

22 sierpnia 1952 r. Lucjan Niemyjski pseudonim „Krakus”, otoczony przez funkcjonariuszy UB w swej kryjówce we wsi Łapy-Wity (obecnie dzielnica Łap), zginął śmiercią samobójczą. W czwartek (22 sierpnia) o godz. 11.00 w rocznicę tamtych tragicznych wydarzeń przy skwerze u zbiegu ulic Sienkiewicza i Grzybowskiej w Łapach, gdzie znajduje się obelisk upamiętniający st. sierż. Lucjana Niemyjskiego „Krakusa” przedstawiciele władz samorządowych w hołdzie człowiekowi, który oddał za ojczyznę własne życie, złożą kwiaty i zapalą znicz.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na szkolenie

wtorek, 20 sierpień 2019

Zapraszamy rolników oraz mieszkańców gminy Łapy na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się 27 sierpnia 2019 r. (wtorek) o godz. 9.30 w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości w Łapach.

Czytaj więcej...

MKS Pogoń Łapy- LZS Choroszcz 2-2 (1-0 ). 5-4 - karne

wtorek, 20 sierpień 2019

"Gdy emocje już opadną jak po wielkiej bitwie kurz" tak brzmią słowa pewnego hitu zespołu Perfect, które doskonale oddają nastroje po wczorajszym spotkaniu.
A jakie widowisko i emocji dostarczyła wczoraj nasza drużyna ? Kto nie widział po prostu niech żałuję.

Czytaj więcej...

Nabór piłkarzy do MKS Pogoń Łapy

poniedziałek, 19 sierpień 2019

Miejski Klub Sportowy Pogoń Łapy prowadzi nabór piłkarzy.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meteorologiczne

poniedziałek, 19 sierpień 2019

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku prognozuje od godz. 16:00 dnia 19.08.2019 do godz. 05:00 dnia 20.08.2019 na obszarze powiatu białostockiego wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm
oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad

Czytaj więcej...