Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej

piątek, 08 grudzień 2023

Uprzejmie zawiadamiam, że dnia 13 grudnia 2023r. (środa) o godz. 18:30 w Inkubatorze Przedsiębiorczości odbędzie się posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miejskiej w Łapach w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości w Łapach.

Czytaj więcej...

Zapal Światło Wolności

piątek, 08 grudzień 2023

W związku z 42. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, IPN zaprasza do udziału w akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”.

Czytaj więcej...

Otwarcie wystawy rysunków uczestników Pracowni Malarstwa i Rysunku „Trzy Kolory”

piątek, 08 grudzień 2023

Galeria Sztuki „Pod Zegarem” zaprasza na otwarcie wystawy rysunków uczestników Pracowni Malarstwa i Rysunku „Trzy Kolory” działającej w Domu Kultury w Łapach. Na wystawie zaprezentujemy prace wykonane ołówkiem i węglem, które powstały w pracowni od początku października 2023. W sumie zaprezentuje się około pięćdziesięciu artystów, trzy grupy młodzieżowe i dwie grupy dorosłe. Tą wyjątkową wystawą kończymy etap rysowania i w pracowni przechodzimy do koloru czyli do suchych pasteli i farb.

Czytaj więcej...

Młodzi Łapianie mają głos – kontynuacja

piątek, 08 grudzień 2023

W dniu 4 grudnia 2023 r. w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Łapach obyło się wydarzenie, podczas którego głos należał do „łapskiej młodzieży”.

Czytaj więcej...

LXXVIII sesja Rady Miejskiej

piątek, 08 grudzień 2023

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 40; zm.: Dz. U. z 2023 r. poz. 572; zm.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1463; zm.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1688) zwołuję LXXVIII sesję Rady Miejskiej w Łapach  w dniu15 grudnia 2023 r.(piątek) o godz. 11:00. Obrady zostaną przeprowadzone w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Łapach, ul. generała Władysława Sikorskiego 22A.

Czytaj więcej...

Mikołajki w Jedyneczce

piątek, 08 grudzień 2023

6 grudnia w Przedszkolu nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem, na którego wszystkie dzieci czekały z niecierpliwością. Tego dnia przedszkolaki oraz panie przyszły ubrane na czerwono, a na głowie każdy miał czapkę mikołaja lub świąteczną opaskę. W tym roku Mikołaj bardzo zaskoczył dzieci, ponieważ zanim odwiedził przedszkole i jego podopiecznych to w odpowiedzi na  ich listy, nagrał i wysłał krótki film. Przedszkolaki ujrzały w nim mikołajową krainę oraz elfy, które bardzo ciężko pracują dbając o najmniejsze szczegóły, aby wszystkie dzieci na całym świecie dostały swój wymarzony prezent.

Czytaj więcej...

Gmina Łapy ponownie wśród liderów województwa podlaskiego

piątek, 08 grudzień 2023

Gmina Łapy zajęła 2. miejsce w Rankingu Gmin Województwa Podlaskiego w kategorii gmin miejsko-wiejskich oraz uplasowała się na 5. miejscu w ogólnym zestawieniu wśród 115 gmin naszego województwa. Ocenie poddane są wszystkie gminy z wyłączeniem gmin na prawach powiatu.

Czytaj więcej...

Łapskie Mikołajki

czwartek, 07 grudzień 2023

Ulubiony święty wszystkich dzieci spotkał się 6 grudnia 2023 r. na Placu Solidarności  z najmłodszymi podczas Mikołajek Miejskich.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na wykład „Fizjoterapia a poprawa jakości życia seniorów: indywidualne podejście i nowoczesne techniki”

środa, 06 grudzień 2023

Zapraszamy seniorów na wykład fizjoterapeuty Izabeli Jurkian pt. „Fizjoterapia a poprawa jakości życia seniorów: indywidualne podejście i nowoczesne techniki” kończący projekt „W zdrowym ciele zdrowy duch” – program zajęć rehabilitacyjnych oraz profilaktyki i edukacji prozdrowotnej seniorów.

Czytaj więcej...

Sukces KGW w Łupiance Starej w Olimpiadzie Aktywności Wiejskiej

środa, 06 grudzień 2023

4 grudnia 2023 roku w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku odbył się Finał IX Olimpiady Aktywności Wiejskiej. Wśród laureatów znalazło się Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Łupiance Starej.

Czytaj więcej...