Zapraszamy - Zawody wędkarskie dla najmłodszych

piątek, 14 czerwiec 2019

Uprzątnięty staw przygotowany na zawody wędkarskie dla najmłodszych.

Z inicjatywy mieszkańców - społeczników w sprzątanie stawu przy targowicy zaangażowali się członkowie Koła Wędkarskiego Narew i Miejskiego Koła Wędkarskiego. Niezawodni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łapach i Uhowie również przyszli z pomocą. Okazało się, że w kilka dni, wspólnymi siłami udało się uporządkować staw, który swoim wyglądem odstraszał, zamiast przyciągać. 

Czytaj więcej...

Festyn Rodzinny w Płonce Kościelnej

piątek, 14 czerwiec 2019

W środę  12 czerwca  w Szkole Podstawowej w Płonce Kościelnej odbył się festyn z okazji Dnia Rodziny. Uroczystość ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez naszej szkoły.   Bohaterami tego pięknego dnia byli oczywiście licznie przybyli rodzice i uczniowie.  Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Łap pan Krzysztof Gołaszewski.

Czytaj więcej...

Darek Strychalski biegnie dla Lenki

czwartek, 13 czerwiec 2019

Kiedy większość z nas narzeka na upał, Darek Strychalski - znany biegacz z Łap - w tę słonecznie męczącą pogodę biegnie 960 km w górach, aby pomóc chorej 7-letniej Lence. Zebrane podczas biegu pieniądze przekaże na jej leczenie.O chorej dziewczynce opowiedział Darkowi kolega. Historia Lenki tak wzruszyła biegacza, że postanowił zorganizować bieg charytatywny. Trasa biegu wiedzie wzdłuż Głównego Szlaku Sudeckiego i Głównego Szlaku Beskidzkiego. Dziś mija 6 dzień biegu...  

Czytaj więcej...

Warsztaty "Senior na drodze-pamiętaj o bezpieczeństwie"

czwartek, 13 czerwiec 2019

Zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego. Porozmawiamy na tematy bezpieczeństwa na drogach i zagrożeń tam występujących. Spotkamy się w poniedziałek (17 czerwca 2019) o godz. 15:00 w sali Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach ul. Główna 50 (wejście od ul. Nowej). Zachęcamy do przyjazdu rowerem. Zapraszamy na bezpłatny przegląd roweru oraz doposażenie w światła i odblaski. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Czytaj więcej...

Fizjoterapia w warunkach domowych

czwartek, 13 czerwiec 2019

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 1 lipca 2018 r. o szczególnych uprawnieniach w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, Grupa Medyczna EURO-MED może tym pacjentom zaoferować dostęp do  świadczeń fizjoterapii w warunkach domowych poza kolejnością w ramach kontraktu z NFZ, czyli bez ponoszenia kosztów przez Ośrodek i pacjenta.

Czytaj więcej...

Jubileusz 75 – lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach

czwartek, 13 czerwiec 2019

Rok 1944 – to był szczególny rok w życiu pewnej lokalnej społeczności. Rok 2019 – to jest szczególny rok w życiu owej społeczności. Co łączy ten czas 75 lat? Istnienie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Łapach.

Czytaj więcej...

X Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej - sobota, 15 czerwca

czwartek, 13 czerwiec 2019

Już 15 czerwca X Festiwal Młodych „u Królowej Młodzieży”, który w tym roku wpisze się w hasło zaczerpnięte ze słów Apokalipsy św. Jana: „Duch i Oblubienica wołają: Przyjdź!”. W programie katecheza, spotkanie z księdzem Teodorem Sawielewiczem (znanym z programu internetowego „Teobańkologia”), koncerty ewangelizacyjne, uwielbienie i uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Janusza Stepnowskiego.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert - organizacja czasu wolnego

czwartek, 13 czerwiec 2019

Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań gminy Łapy: w zakresie organizacji czasu wolnego mieszkańców miasta i gminy Łapy, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży w 2019 r.

Czytaj więcej...

Gala Sportu 2019

czwartek, 13 czerwiec 2019

56 najlepszych sportowców, ich trenerów i rodziców uhonorowano podczas Gali Sportu 2019. Były medale, dyplomy, drobne upominki, serdeczne gratulacje i wspólne zdjęcia. Specjalnie do młodych sportowców przyjechał piłkarz Grzegorz Sandomierski z Jagiellonii Białystok. Sala sportowa w Gimnazjum nr 1 w Łapach wypełniła się gośćmi. Imprezę poprowadził Marcin Tomkiel.

Czytaj więcej...

Ogólnopolska akcja „Jak nie czytam jak czytam” w Łapach

środa, 12 czerwiec 2019

W piątek (7 czerwca) Biblioteka Publiczna i Katolicka Szkoła Podstawowa w Łapach zorganizowały ogólnopolską akcję masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Jest to coroczne wydarzenie zainicjowane przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, mające na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...