Nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy zostaje zamknięty

wtorek, 07 lipiec 2020

W związku z duża ilością złożonych wniosków, Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku z dniem 8 lipca 2020 r., wstrzymuje nabór wniosków o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy.

Czytaj więcej...

Konkurs profrekwencyjny w wyborach Prezydenta RP dla gmin z województwa podlaskiego

wtorek, 07 lipiec 2020

Województwo Podlaskie ogłosiło „Konkurs profrekwencyjny w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla gmin z województwa podlaskiego”. Dziesięć gmin z naszego wojeództwa z najwyższą frekwencją w niedzielnej (12.07) drugiej turze wyborów może zdobyć po 50 tys. zł na remont lub doposażenie świetlic.

Czytaj więcej...

Dni otwarte w Świetlicy Socjoterapeutycznej "Świat w kolorach". Zapraszamy na ZUMBA fitness

wtorek, 07 lipiec 2020

Świetlica Socjoterapeutyczna "Świat w kolorach" w Łapach w ramach "Dni otwartych" zaprasza młodzież i dzieci od lat 6 wraz z mamami w każdy wakacyjny piątek od 10 lipca o godz. 17.00 na bezpłatne zajęcia taneczne ZUMBA fitness, które będą się odbywać na placu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Głównej 50, wejście od ul. Nowej.

Czytaj więcej...

Informacje dla rolników - wymagania weterynaryjne przy prowadzeniu "Rzeźni Rolniczej"/uboju na użytek własny

wtorek, 07 lipiec 2020

Podlaski Urząd Wojewódzki przekazuje poradniki dla rolników opracowane w Głównym Inspektoracie Weterynarii.

Czytaj więcej...

Ostrzeżenie meteorologiczne wciąż aktualne. Burze z gradem

piątek, 03 lipiec 2020

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku prognozuje od godz. 07:00 dnia 3 lipca do godz. 21:00 dnia 3 lipca na obszarze powiatu białostockiego wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad. Stopień zagrożenia: 1

Czytaj więcej...

Gminne szkoły przygotowują się na powrót uczniów do szkół od 1 września

piątek, 03 lipiec 2020

W związku z pandemią koronawirusa szkoły w całej Polsce w połowie marca przeszły na naukę zdalną. Również w łapskich szkołach w ten sposób prowadzono  nauczanie. Uczniowie praktycznie nie wrócili już do końca roku szkolnego do nauki stacjonarnej z nauczycielami prowadzącymi tradycyjne lekcje w klasach. Na naukę zdalną uskarżali się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, ale przede wszystkim rodzice, którzy często musieli po pracy poświęcić mnóstwo uwagi i czasu na naukę z dziećmi. Z prośbą o powrót  dzieci do szkół zwracają się do burmistrza zatroskani o jakość i poziom nauczania sami rodzice, jak i dyrektorzy szkół.  

Czytaj więcej...

Narwiański Triathlon Bagienny - odwołany

piątek, 03 lipiec 2020

Ośrodek Kultury Fizczynej Informuje, że jako organizator Narwiańskiego Triathlonu Bagiennego, podjął decyzję o odwołaniu imprezy w 2020 roku.

Czytaj więcej...