Budżet Obywatelski w Łapach po raz trzeci. Startujemy z wnioskami

poniedziałek, 19 lipiec 2021

Już od poniedziałku 19 lipca, można składać wnioski w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Wystartowała trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Łapy. Swoje propozycje zadań można zgłaszać do 2 sierpnia włącznie.

Dlatego, jeśli wiesz co jest najbardziej potrzebne w Twojej okolicy, co warto zmienić lub poprawić, opisz swój pomysł, uzyskaj poparcie 15-stu mieszkańców i zgłoś go. To zajmie tylko chwilę, a to właśnie Ty możesz przyczynić się do tego, aby nasza gmina była bardziej atrakcyjna i dostosowana do potrzeb mieszkańców.

Propozycje może zgłosić każdy mieszkaniec. Jedna osoba może zgłosić maksymalnie trzy wnioski. 

Szacunkowy koszt jednego złożonego zadania nie może przekroczyć 100 tys. zł. 

Spośród wszystkich zgłoszonych do realizacji propozycji komisja wybierze zadania dopuszczone i niedopuszczone do głosowania. Obie listy będą dostępne na www.lapy.pl . Następnie mieszkańcy będą mogli oddać głos w głosowaniu jawnym. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać tylko jeden głos na jedno wybrane przez siebie zadanie. Do realizacji zakwalifikowane zostaną zadania, które uzyskały największą liczbę głosów aż do wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na budżet obywatelski w danym roku.

Do 31 października będą znane wyniki głosowania. Wybrane zadania zostaną zrealizowane w 2022 r.

 Gdzie można złożyć wypełniony formularz?

Wypełniony formularz należy złożyć w terminie od 19 do 2 sierpnia 2021 r. :

  • bezpośredniow Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Łapach do urny oznaczonej „Budżet Obywatelski” w godzinach pracy Urzędu;
  • listownie na adres: Urząd Miejski w Łapach ul. Gen. Wł. Sikorskiego 24 18-100 Łapy z dopiskiem „Budżet Obywatelski 2020”
  • elektronicznie – w formie scanu na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Pytania, wątpliwości?

Wszelkie informacje nt. Budżetu Obywatelskiego można uzyskać w Ośrodku Przedsiębiorczości w Łapach -  zapraszamy codziennie w godzinach od 8.00-15.00, tel. 85 814 19 20.

Ponadto zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w Ośrodku Przedsiębiorczości w Łapach dniu 21 lipca o godz. 17.00.

Pytania można kierować również na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czekamy na Państwa propozycje zadania do 2 sierpnia 2021 r.