Działają kolejne mobilne punkty pobrań wymazów w województwie podlaskim

Zgodnie z nową jesienną strategią walki z koronawirusem, podlaski oddział NFZ organizuje więcej miejsc, w których będzie można wykonać bezpłatny test na COVID-19.

Czytaj więcej...

Podlaski NFZ podpisał kolejne umowy z laboratoriami, które wykonują bezpłatne dla pacjentów testy w kierunku koronawirusa

Na początku epidemii wymazy pacjentów z Podlasia trzeba było wozić do Warszawy czy Olsztyna –teraz badają  je laboratoria na terenie całego regionu w Białymstoku, Łomży i w Suwałkach.

Czytaj więcej...

Stomatolog dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i chorych na Covid-19

Dwa gabinety stomatologiczne w Białymstoku i Suchowoli oraz dentobus stacjonujący pod szpitalami jednoimiennymi w Łomży i Białymstoku udzielają pomocy osobom z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i chorym na Covid-19.

Czytaj więcej...

Testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala w Polsce

Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Czytaj więcej...

Koronawirus. Co trzeba wiedzieć...

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Czytaj więcej...

Cukier budzi i karmi raka! Naukowcy nie mają wątpliwości - na eliminacji cukru można wyłącznie skorzystać. Tzw. podatek cukrowy wyjdzie Polakom na zdrowie.

Rząd przyjął w wtorek, 4 lutego, projekt ustawy ministra zdrowia, która wprowadza podatek od słodkich napojów jak również opłaty za alkohol sprzedawany w małych butelkach. Dzięki temu Polska może wkrótce dołączyć do grona 39 państw z całego świata, które opodatkowały słodzone napoje.

Czytaj więcej...

Cytologia jest trendy! Podlaski NFZ namawia do badań profilaktycznych w Tygodniu Walki z Rakiem Szyjki Macicy

Podlaski NFZ razem z wolontariuszkami ze Stowarzyszenia Eurydyki, specjalistami z Uniwersyteckiego Centrum Onkologii oraz Klastrem Medycznym  promował badania profilaktyczne w białostockiej galerii handlowej. Hasło dnia : „Zbadaj się! Jesteś ważna!” trafiało do tych pań, które omijają gabinety lekarzy. Pani Ania, czterdziestolatka z Białegostoku, która skorzystała z konsultacji, obiecała, że jeszcze dziś zadzwoni do swojego ginekologa i zapisze się na wizytę. Przyznała szczerze, że nie pamięta, kiedy  ostatni robiła cytologię …

Czytaj więcej...

Wnuczek „do wynajęcia” - Podlaski NFZ pomaga seniorom aktywować IKP i w pełni korzystać z e-recept!

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka 21 i 22 stycznia (wtorek i środa) w Podlaskim NFZ chcemy ofiarować seniorom wyjątkowy prezent – pomoc techniczną w aktywacji Internetowego Konta Pacjenta :

  • pomożemy wypełnić wniosek o profil zaufany, który jest kluczem do aktywacji IKP,
  • potwierdzimy profil zaufany,
  • pomożemy aktywować IKP, dzięki czemu e-recepty będą przychodzić w formie smsa lub mejla.

Zapraszamy seniorów 21 i 22 stycznia (wtorek i środa) do specjalnego stoiska na Sali Obsługi Interesantów Podlaskiego NFZ (ul. Pałacowa 3 w Białymstoku) od godz. 8:00 do godz. 16:00.

Wnuczek z Podlaskiego NFZ pomoże pokonać seniorom techniczne przeszkody !!!

Dzień otwarty z e-receptą w Podlaskim NFZ

Prawie stu lekarzy, farmaceutów i pracowników medycznych skorzystało z Dnia Otwartego z e-receptą w Podlaskim NFZ. Podczas szkoleń zorganizowanych przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) oraz spotkań w punkcie konsultacyjnym lekarze najczęściej rozwiewali wątpliwości związane z techniczną stroną wystawiania e-recept.

Czytaj więcej...

1 grudnia – Światowy Dzień AIDS

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu umożliwienie organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym oraz osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS. Ma także na celu uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich rodzinie i bliskim.

Czytaj więcej...