Obchody XI Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Czytaj więcej...

Otyłość czy tylko nadwaga? Sprawdź, co oferuje Program Profilaktyka 40PLUS i jakie badania wykonasz!

W piątek, 4 marca w Światowy Dzień Otyłości Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza do wykonania bezpłatnych badań diagnostycznych w ramach Programu Profilaktyka 40PLUS oraz pomiarów: ciśnienia tętniczego krwi, analizy składu ciała, wzrostu, wagi oraz BMI.

Czytaj więcej...

Jedz zdrowo, żyj zdrowo! Zapraszamy do skorzystania z portalu Diety NFZ

Portal Diety NFZ to zdrowe „miejsce” w przestrzeni online, które ma inspirować do zmiany postaw i nawyków żywieniowych.

· Dostęp do e-booków, planów żywieniowych, filmów jest bezpłatny.

· Cotygodniowy cykl pod hasłem: „Środa z Profilaktyką” przypomina o profilaktyce chorób, na którą składają się dieta i ruch.

Czytaj więcej...

Całodobowe punkty wymazów, testy antygenowe w aptekach, czyli ABC testów w kierunku COVID-19 w województwie podlaskim

W województwie podlaskim funkcjonuje już 5 punktów, w których wymaz do testu PCR pobierany jest 24 godziny na dobę. Kolejny zostanie uruchomiony w tym tygodniu w Białymstoku. Osoby, które podejrzewają, że zostały zakażone wirusem SARS-CoV-2 mogą wykonać wymaz o każdej porze. Łącznie w całym województwie jest ponad 30 punktów, gdzie pobierane są wymazy w kierunku koronawirusa oraz 24 miejsca, gdzie bezpłatnie można wykonać test antygenowy.

Czytaj więcej...

„Przeziębienie, a może COVID-19?”

Przeziębienie, a może to grypa lub COVID-19? Jak sprawdzisz, co Ci dolega? Skorzystaj z praktycznego przewodnika, który doradzi, krok po kroku, co zrobić, gdy masz pierwsze objawy infekcji.

Czytaj więcej...

Bezpłatne badania mammograficzne -18 lutego w Łapach

Narodowy Fundusz Zdrowia w prowadzi Program profilaktyki raka piersi. Badania profilaktyczne ratują życie!

Czytaj więcej...

Cytologia - badanie, o którym każda kobieta powinna pamiętać!

Trwa kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku przypomina, że w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy panie w wieku od 25 do 59 lat mogą bezpłatnie skorzystać z badań cytologicznych przez cały rok.

Czytaj więcej...

Nowe programy lekowe w dwóch białostockich placówkach

Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zakontraktował cztery programy lekowe. Trzy z nich będą realizowane przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, a czwarty przez Białostockie Centrum Onkologii.

Czytaj więcej...

Kolejna pracownia badań tomografii komputerowej w ramach NFZ w województwie podlaskim skróci czas oczekiwania na badania

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ zakontraktował nową pracownię tomografii komputerowej w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym ZOZ w Choroszczy.

Czytaj więcej...

Profilaktyka 40 Plus. Badania można zrobić do 30 czerwca 2022 r.

 Program Profilaktyka 40 Plus wystartował w całej Polsce 1 lipca 2021 r., a 11 grudnia 2021 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia o wydłużeniu programu do 30 czerwca 2022 r.

Czytaj więcej...