Nowe poradnie specjalistyczne, oddziały szpitalne oraz poradnia leczenia ran przewlekłych w województwie podlaskim

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał umowy z czterema szpitalami na nowe zakresy świadczeń oraz zakontraktował sześć nowych poradni specjalistycznych na terenie województwa podlaskiego, tj. w Mońkach, Siemiatyczach, Puńsku, Wysokiem Mazowieckiem, Augustowie, Sokółce. Obowiązują one od początku listopada 2021 r.

Czytaj więcej...

Zbadaj się, wyprzedź chorobę

– Jeśli czujemy się zdrowi, jesteśmy nieśmiertelni – mówi prof. Piotr Knapp, białostocki ginekolog i położnik. Niestety, z każdym rokiem przybywa nam lat, a u niektórych pojawiają się kłopoty ze zdrowiem. Wychodząc naprzeciw tym problemom, Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Maciej Bogdan Olesiński zaprasza wszystkie osoby powyżej 40. roku życia do skorzystania z bezpłatnego Programu Profilaktyka 40 PLUS.

Czytaj więcej...

Jak przetrwać upał

Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi – w południe, zaś największe promieniowanie UV notowane jest w godzinach 12 – 13.

Czytaj więcej...

Rośnie popularność Teleplatformy Pierwszego Kontaktu

Ponad 6,5 tys. porad udzielono pacjentom za pośrednictwem Teleplatformy Pierwszego Kontaktu (TPK). Ta nowa forma pomocy medycznej, którą uruchomił Narodowy Fundusz Zdrowia cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Czytaj więcej...

Wpływ czynnej i biernej ekspozycji na dym tytoniowy na funkcjonowanie układu oddechowego

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku przypomina, że 31 maja 2021 roku obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu. Jego celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat zdrowotnych skutków używania tytoniu i narażeniana dym tytoniowy szczególnie w kontekście funkcjonowania układu oddechowego. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom odtytoniowym jest zerwanie z nałogiem.

Czytaj więcej...

Codzienna profilaktyka otyłości

„Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu”. (Wojciech Oczko)

Czytaj więcej...

Kompleksowy program rehabilitacji dla pacjentów, którzy chorowali na COVID-19

Dzięki rehabilitacji pacjenci, który chorowali na COVID-19, znacznie poprawią swoją sprawność oddechową, zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową. Jednym słowem - szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną.

Czytaj więcej...

Diety NFZ z listą zakupów. Rodzinny Plan Żywieniowy

Rodzinny Plan Żywieniowy to bezpłatna aplikacja, która umożliwia planowanie zdrowych posiłków dla całej rodziny.

Czytaj więcej...

Szczepienia w Punktach Szczepień Powszechnych

Starosta Powiatu Białostockiego informuje o uruchomieniu Punktów Szczepień Powszechnych w Choroszczy i Łapach.  

Szczepienia przy użyciu szczepionki Moderna są przeprowadzane od 5 maja w:

Czytaj więcej...

Szczepień coraz więcej. Pamiętaj o maseczce i dystansie

Program szczepień przeciwko COVID-19 przyspiesza i w najbliższych tygodniach swój termin przyjęcia preparatu będą mogli umówić wszyscy chętni. Jeśli masz już wyznaczoną wizytę, pamiętaj, by przyjść na umówioną godzinę i nie lekceważ zasad bezpieczeństwa w placówce medycznej.

Czytaj więcej...