Światowy Dzień AIDS - 1 grudnia

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu umożliwienie organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym oraz osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS. Ma także na celu uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich rodzinie i bliskim.

Czytaj więcej...

„Powrót do zdrowia – powrót do pracy” po kryzysie psychicznym

Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy?

Czytaj więcej...

18 listopada będziemy obchodzić Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi i poprzez prowadzone działania podniesienie świadomości społeczeństwa, polityków oraz specjalistów medycznych na temat zjawiska narastania i rozprzestrzeniania się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia u człowieka.

Czytaj więcej...

Badania przesiewowe raka jelita grubego w SP ZOZ w Łapach

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał pierwsze umowy na realizację programu badań przesiewowych raka jelita grubego w województwie podlaskim. Od 1 listopada Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ finansuje program badań przesiewowych raka jelita grubego, który realizują 3 placówki medyczne zlokalizowane w Białymstoku i w Łapach.

Czytaj więcej...

Movember - zapuść wąsy i umów się na badania profilaktyczne!

Mężczyźni częściej niż kobiety, zaniedbują swoje zdrowie. Zgłaszają się do lekarza dopiero, kiedy wystąpią dolegliwości bólowe. ​ Wielu panów nie przeprowadza regularnych badań profilaktycznych. A warto pamiętać, że wczesne wykrycie nowotworu daje szansę pełnego wyleczenia.

Czytaj więcej...

Podlaskie szpitale otrzymają środki finansowe na cyberbezpieczeństwo

Podlaski Oddział Wojewódzki podpisał już 27 umów ze szpitalami, które chcą zabezpieczyć się przed cyberatakami. Do końca listopada br. Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ przyjmuje wnioski o wsparcie inwestycji poprawiających bezpieczeństwo informatyczne. O dofinansowanie mogą starać się szpitale, a od niedawna także podmioty niebędące szpitalami posiadające umowę z NFZ w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień lub placówki prowadzące pilotaż centrów zdrowia psychicznego.

Czytaj więcej...

Przeszedłeś wylew? Zastanawiasz się czy po wylewie powrót do pracy jest możliwy?

Chcesz pracować ale musisz zmienić zawód?
Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nową pracę!

Czytaj więcej...

Amputacja zmieniła Twoje życie?

Nie możesz już pracować w dotychczasowym zawodzie?
Powiemy Ci jak możesz się przekwalifikować i znaleźć pracę w nowym zawodzie!

Czytaj więcej...

Jesteś po udarze? Udar nie musi oznaczać końca pracy zawodowej.

Zastanawiasz się jakie zawody możesz wykonywać?
Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nową pracę!

Czytaj więcej...

Powstał pierwszy w województwie podlaskim oddział rehabilitacji pulmonologicznej

Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku zakontraktował pierwszy w województwie podlaskim oddział rehabilitacji pulmonologicznej. Oddział został utworzony w ramach struktur Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem i zlokalizowany jest w Krzyżewie.

Czytaj więcej...