PETRUS Łapy otrzymał Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej

czwartek, 05 grudzień 2019

Miło jest nam ogłosić, że Stowarzyszenie PETRUS prowadzące Szkółkę Piłkarską PETRUS Łapy otrzymał Certyfikat PZPN na poziomie brązowym.

Program Certyfikacji PZPN to projekt skierowany do Szkółek Piłkarskich. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja poziomu organizacji Szkółek Piłkarskich. Przyznanie Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez Szkółkę Pilarską szeregu kryteriów i zapewnienia odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione Certyfikatem przez PZPN znalazły się w elitarnym gronie akademii, będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich umiejętności.

Założenia i cele Programu Certyfikacji to miedzy innymi podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego w Szkółkach Piłkarskich. Udzielenie pomocy rodzicom lub opiekunom prawnym dzieci grających w piłkę, w wyborze Szkółek Piłkarskich, wskazując które spełniają standardy szkoleniowe PZPN, są bezpieczne, a ich kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników.

Program Certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

W województwie podlaskim jest 96 klubów, 353 młodzieżowe drużyny piłkarskie i 18,3 tys. zawodników zarejestrowanych w systemie extranet. PZPN przyznał szkółkom z naszego województwa 22 Certyfikaty. Wśród nich jest 14 brązowych, 5 srebrnych i 3 złote. Gratulujemy! Stąd poczucie ogromnego wyróżnienia, satysfakcji i duma Klubu PETRUS Łapy.

Osiągnięty sukces to efekt pracy wielu osób. Zarządu, członków Stowarzyszenia PETRUS, trenera, rodziców, ale przede wszystkim naszych zawodników. To z myślą o dzieciach ciągle podnosimy nasze kwalifikacje, rozwijamy się, pozyskujemy kolejne środki na funkcjonowanie zespołów. W tym miejscu chciałabym podziękować przede wszystkim Hubertowi Siejewicz Specjaliście ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie podlaskim, Sławomirowi Kopczewskiemu Prezesowi Podlaskiego ZPN za merytoryczne wsparcie i cenne wskazówki. Naszym partnerom, dyrekcji i pracownikom Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach, Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach, Zespołu Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach. Władzom gminy Łapy na czele z Krzysztofem Gołaszewskim Burmistrzem Łap.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, które chcą aktywnie spędzić czas, przeżyć przygodę życia do drużyn PETRUSA młodzika (rocznik 2008/2009), żaka  (rocznik 2012/2013) i skrzata (rocznik 2014)

Barbara Dzierżek

Prezes PETRUS Łapy