Działki w Podstrefie Łapy mają nowych nabywców

czwartek, 13 luty 2020

Firma AG CHEMIA Sp. z o. o. Sp. k. z Sokół, reprezentowana przez Andrzeja Gąsowskiego  została nabywcą nieruchomości o powierzchni 1.0618 ha, położonej w Podstrefie Łapy przy ul. Cukrownicznej.

W końcu grudnia ubiegłego roku został rozstrzygnięty przetarg na sprzedaż użytkowania wieczystego nieruchomości położonych w nowej części Podstrefy Łapy. W wyniku postępowania trzy nieruchomości znalazły nabywców, z którymi w styczniu br. zostały podpisane warunkowe umowy sprzedaży. Konieczność podpisania umów warunkowych wynikała z przepisów, zgodnie z którymi prawo pierwokupu tych działek przysługuje agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Agencja nie skorzystała z przysługującego jej prawa i w związku z tym możliwe było podpisanie umowy sprzedaży przenoszącej prawo użytkowania wieczystego.

Pierwszą umowę sprzedaży działek gminnych zlokalizowanych w nowej części Podstrefy Łapy burmistrz Krzysztof Gołaszewski podpisał w czwartek (06.02) z nowym inwestorem – firmą AG CHEMIA Sp. z o. o. Sp. k. z Sokół. Dwie kolejne zostały zaplanowane na koniec lutego br.

 - Jestem bardzo zadowolony z rozstrzygnięcia postępowania przetargowego. Był to pierwszy przetarg, w wyniku którego zgłosiło się trzech inwestorów. Jestem przekonany, że nasze tereny są bardzo atrakcyjne i, że wkrótce pozostałe działki również znajdą nabywców, co bezpośrednio przełoży się na wzrost liczby miejsc pracy w naszej gminie – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski.

AG Chemia istnieje na Polskim rynku od 1989 roku. Posiada trzydziestoletnie doświadczenie w branży aerozolowej, które pozwoliło na zbudowanie stabilnego i prężnie działającego przedsiębiorstwa. Prezes Zarządu Andrzej Gąsowski zapowiada, że na zakupionych od gminy działkach zostanie wybudowana fabryka wyrobów aerozolowych. Zakład będzie produkował dezodoranty, środki czystości, środki smarne, techniczne i inne - wszystko w opakowaniach aerozolowych. Powstanie mieszalnia płynów oraz nowoczesne laboratorium. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2023 roku. Zakład będzie potrzebował pracowników laboratorium, techników, automatyków – zatem już teraz zainteresowane osoby mogą składać swoje aplikacje.

Na nabywców czeka jeszcze siedem działek w podstrefie Łapy. Kolejne postępowanie przetargowe zostało zaplanowane na koniec I kwartału br.

Ośrodek Przedsiębiorczości w Łapach