Halowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne

środa, 04 marzec 2020

Rekordów tym razem nie było, ale emocji i tak nie zabrakło. Odkryliśmy nowe talenty łapskiej lekkoatletyki. W sobotę w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach odbyły się Halowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne Miasta i Gminy Łapy. Organizatorem mistrzostw jest Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach.

Rywalizację młodych lekkoatletów oglądali nasi wspaniali goście, którzy przed laty czynnie zajmowali się sportem – Stanisław Kosicki, nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń sportowców, oraz Wiesław Bandyszewski – jedyny skoczek o tyczce w Łapach, który w 1967 roku osiągnął rezultat 3,40 m. Uhonorowaliśmy naszych gości pamiątkowymi notesami, później to nasi goście wręczali nagrody zwycięzcom.

Pierwszym zwycięzcą zawodów były jednak…wirusy, które pokonały wielu dobrych zawodników, zmuszając ich do pozostania w domach. Mimo tego poziom zawodów i tak był bardzo wysoki. Co prawda rekordy nie padły, ale jeden został wyrównany – Tomasz Trzeszczkowski z klasy piątej łapskiej “Dwójki” przebiegł 35 metrów w czasie 5,2 sekundy, wyrównując wynik osiągnięty przez Patryka Roszkowskiego w 2014 roku. Tomek wygrał również dość pewnie konkurs skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 125 centymetrów. Ciekawą sytuację mieliśmy wśród dziewcząt z klasy 5. Trzy miejsca na podium w biegu i skoku wzwyż zajęły te same zawodniczki. Obie konkurencje zwyciężyła Natalia Tuczyńska, natomiast Amelia Kosińska i Malwina Olszewska stanęły na niższych stopniach podium, zamieniając się tylko miejscami (szczegółowe wyniki poniżej).

Po dwa medale zdobyli również: Maria Łapińska z Płonki Kościelnej (bieg płaski – złoto, skok wzwyż – brąz), Kacper Sak z SP 3 Łapy Osse (bieg płaski – złoto, skok wzwyż – srebro), Dawid Górski z SP 1 (bieg płaski – srebro, rzut piłką lekarską – brąz).

W klasyfikacji medalowej wygrała Szkoła Podstawowa numer 1 w Łapach z dziesięcioma medalami na koncie (3 złote, 3 srebrne, 4 brązowe), drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Uhowie – 7 medali (3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe), a na trzeci miejscu znalazła się Katolicka Szkoła Podstawowa – 6 medali (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy).

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach, nauczycielom za przygotowanie zawodników do udziału. Przypominamy, że w najbliższą sobotę o 10:00 rywalizować będą uczniowie z klas 6-8.

Ośrodek Kultury Fizycznej dziękuje wszystkim, którzy wsparli to sportowe wydarzenie: