Reorganizacja pracy Urzędu Miejskiego. Skrzynka podawcza

środa, 25 marzec 2020

Przed wejściem głównym do Urzędu Miejskiego z prawej strony znajduje się skrzynka podawcza. To kolejne działanie prewencyjne wprowadzone w trosce o zdrowie mieszkańców. Od 25 marca w Polsce obowiązuje stan epidemii, co skutkuje ograniczeniem do niezbędnego minimum bezpośrednich kontaktów osobistych.

- Całkowicie przeorganizowaliśmy pracę Urzędu Miejskiego Łapach. Urzędnicy podzieleni są na dwa wymijające się zespoły, które dla zapewnienia ciągłości pracy urzędu pracują naprzemiennie.  W czasie, gdy jeden zespół przychodzi do pracy, drugi pracuje zdalnie w domu. Zdaję sobie sprawę, że wystarczyłby jeden chory urzędnik, a cały urząd byłby nieczynny, nie mogę do tego dopuścić – wyjaśnia zaistniałą, trudną sytuację Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap.

Jednym z działań prewencyjnych zastosowanych w łapskim urzędzie, które ma jeszcze bardziej ograniczyć bezpośrednie kontakty, jest przekazywanie pism urzędowych do skrzynki podawczej. Po uzgodnieniu telefonicznym z urzędnikiem należy do niej wrzucać skompletowane dokumenty. Trzeba pamiętać o podaniu nr telefonu, adresu e-mail. Urzędnik skontaktuje się i przekaże informację o sposobie prowadzenia sprawy.

- Wprowadziliśmy ostre obostrzenia, również dla naszych mieszkańców - bazujemy na kontakcie telefonicznym i elektronicznym. Każdą sprawę należy najpierw uzgodnić telefonicznie z pracownikiem merytorycznym. Kiedy klient upewni się, że ma zgromadzone wszystkie dokumenty wrzuca je do skrzynki, która znajduje się przed urzędem. Dokumenty trafiają na biurko urzędnika dopiero po 48 godzinach, a kiedy są przygotowane do odbioru, odsyłamy je do adresata pocztą. Na pewno prowadzone postępowania będą trwały dłużej, niż zwykle, ale to wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski.


Szanowni mieszkańcy, w związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.


Dane teleadresowe do kontaktu z pracownikami Urzędu Miejskiego w Łapach

Czytaj także: Informacje związane z zagrożeniem koronawirusem