Łapy upamiętniły Św. Jana Pawła II

wtorek, 19 maj 2020

Przy pomniku Ojca Świętego przy ul. Polnej w poniedziałek (18.05) spotkali się przedstawiciele społeczności  Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II, aby wspólnie z burmistrzem Krzysztofem Gołaszewskim i sekretarz gminy Joanną Micotą oddać hołd papieżowi Janowi Pawłowi II  w setną rocznicę Jego urodzin.

Zaplanowane na ten dzień duże uroczystości nie mogły się odbyć z powodu pandemii koronawirusa, dlatego uczczono pamięć Ojca Świętego Jana Pawła II skromnie i symbolicznie, składając kwiaty i zapalając znicze przed Jego pomnikiem.

- Wielu z nas miało okazję być w miejscu, w którym Karol Wojtyła się urodził. Wiele osób uczestniczyło w bezpośrednim spotkaniu z Ojcem Świętym na białostockim lotnisku Krywlany – wspominał burmistrz Krzysztof Gołaszewski, przywołując osobiste emocje, które towarzyszyły tym chwilom.

 - Dla ludzi z mojego pokolenia Jan Paweł drugi był postacią obecną w codziennym życiu, dla Was drodzy uczniowie, jest postacią historyczną, ale jego przesłanie powinno kierować waszym życiem - mówił Daniel Gołaszewski, dyrektor szkoły.

Najważniejsze fakty z życia Jana Pawła II przypomniała katechetka Beata Wróblewska,  modlitwę poprowadzili siostra Ewelina Dębecka i ks. Marek Soliwoda. Uczestnicy spotkania wspólnie zaśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II – „Barkę”. We wczesnych godzinach porannych Ojca Świętego upamiętnili przedstawiciele łapskiego samorządu.