Projekt „Łapskiej Dwójki” wśród najlepszych projektów konkursu mPotęga!

wtorek, 23 czerwiec 2020

Fundacja mBanku ogłosiła wyniki VII edycji programu mPotęga organizowanego w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.

Wśród projektów, które uzyskały dofinansowanie jest projekt „Przez rozrywkę do matematyki” stworzony przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Łapska Dwójka” przy Szkole Podstawowej nr 2 w Łapach. Głównym działaniem w ramach tego zadania będą warsztaty dla grupy siódmoklasistów, podczas których uczniowie poznają narzędzia internetowe Wordwall i Canwę. Wykorzystując je stworzą pomoce matematyczne, które zostaną wykorzystane podczas „Tygodnia Matematyki” w szkole.


Projekt „Przez rozrywkę do matematyki” otrzymał wysoką ocenę i znalazł się wśród 15 najlepszych projektów na poziomie klas 7-8. Wysoka ocena wiąże się z szansą na Nagrodę Publiczności oraz dodatkowe 5 tysięcy złotych. Dodatkowe fundusze mogą być przeznaczone na zajęcia, pomoce matematyczne lub inne atrakcje dla uczniów. Jak można o nie zawalczyć? Głosując na nasz projekt.

Głosowanie potrwa od 22 czerwca do 05 lipca 2020 roku. W tych dniach każda osoba może oddać 1 głos raz na 24h.

Jak to zrobić? Należy wejść na stronę: https://mpotega.pl/glosowanie/, zarejestrować się, a następnie wybrać projekt „Przez rozrywkę do matematyki” w kategorii klas 7-8 szkół podstawowych oraz dowolny projekt z klas 4-6 i kliknąć „wyślij”. Następnego dnia wystarczy się zalogować.

Serdecznie zachęcamy do głosowania.

Stowarzyszenie „Łapska Dwójka”