Zapraszamy dzieci do udziału w zajęciach organizowanych przez Świetlicę Socjoterapeutyczną. Są jeszcze wolne miejsca

wtorek, 21 lipiec 2020

Za nami Dwutygodniowe Dni Otwarte Świetlicy Socjoterapeutycznej „Świat w kolorach” realizowane w ramach działań projektowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach. W tym czasie 30 dzieci uczestniczyło w szeregu zajęć: plastycznych, kulinarnych, sportowych, edukacyjnych, tanecznych oraz socjoterapeutycznych.

W czasie zajęć edukacyjnych pt. „Świat dinozaurów” dzieci poznały najbardziej znane dinozaury oraz wykonały plakaty grupowe. Wiedzę zdobytą na zajęciach dzieci mogły poszerzyć w czasie wycieczki do Jurajskiego Parku Dinozaurów gdzie czekały na nich również ciekawe atrakcje: park linowy, autodrom, trampoliny, kolejka górska.

Kolejną zdobytą wiedzę na zajęciach kulinarnych „Zioła i przyprawy w kuchni polskiej” dzieci mogły zweryfikować w czasie wycieczki do Ziołowego Zakątka. Oprócz zwiedzania ogrodu botanicznego oraz zagrody zwierząt dzieci uczestniczyły w warsztacie robienia  herbat.

W czasie zajęć socjoterapeutycznych pracowaliśmy nad integracją grupy oraz współpracą, która nie zawsze okazywała się łatwym zadaniem.

W wolnym czasie wszyscy korzystaliśmy z zajęć sportowych i tanecznych, które odbywały się na świeżym powietrzu.

Dużym zainteresowań cieszy się Zumba Fitness, która odbywa się w każdy wakacyjny piątek o godz. 17:00 na placu MOPS-u (wejście od ulicy Nowej). Zapraszamy mamy z dziećmi od lat 6 na wspólną zabawę i konstruktywne spędzenie na świeżym powietrzu czasu wolnego z dziećmi. Na dzieci uczestniczące w zajęciach na koniec wakacji czekają nagrody.

Nadal są wolne miejsca.

Projekt  „Świat w kolorach” realizowany w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” - współfinansowany przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej edycja 2020.

                                                                                                                      Edyta Michałowska

                                                                                                          Świetlica Socjoterapeutyczna

                                                                                                                      „Świat w kolorach”