Złoty medal dla drużyny z Inkubatora Przedsiębiorczości w Łapach!

poniedziałek, 27 lipiec 2020

Drużyna z IP Łapy wraca ze złotym medalem z Obozowych Mistrzostw Polski SPICE GEARS ACADEMY

Na swój pierwszy Obóz Robotyczny Spice Gears Academy w dniach 19-24 lipca pojechali uczestnicy zajęć robotycznych z Łap – Jan Petrych (12 lat), Paweł i Piotrek Kulwicki (10 i 11 lat), Maciej Puchacz (10 lat), Jakub Kruszewski (9 lat), a także Antonina Bułakowska (12 lat) z drużyny z Sokółki oraz Mateusz Małyszko (14 lat) z drużyny z Korycina.  

Obozowe Mistrzostwa Polski były skierowane do uczestników zajęć z robotyki Spice Gears Academy w wieku od 8. do 14. lat. Oprócz wyłonienia, w drodze turnieju, najlepszej drużyny robotycznej SGA w Polsce, obóz dostarczył uczestnikom niezapomnianych, pełnych przygód wspomnień oraz zaowocował zawiązaniem nowych przyjaźni wśród podopiecznych Akademii! 

19 lipca o godzinie 13.00 podlaskie drużyny dotarły na miejsce Obozu do Hotelu Przedwiośnie w Górach Świętokrzyskich, gdzie miały czas na zameldowanie się, poznanie mapy kompleksu, zasad panujących na obozie oraz harmonogramu.

Już pierwszego dnia uczestnicy zapoznali się z tegorocznymi obozowymi misjami, jakie robot, którego zbudują w zaledwie 4 dni, ma wykonać.

Emocje były niesamowite, a każdy z uczestników od samego początku zaczął obmyślać ze swoją drużyną taktykę, która pozwoli zebrać jak największą ilość punktów podczas zaledwie 2,5 minutowych przejazdu robota.

Przez kolejne dni uczestnicy poznawali się bliżej również podczas zmagań w grach e-sportowych. Nie zabrakło też relaksu na basenie czy ściance wspinaczkowej, a także podczas gry w podchody i ogniska obozowe.

Mistrzowie Świata z robotyki w FRC Dominik i Mateusz opowiedzieli uczestnikom obozu o wyjazdach na zawody drużyny Spice Gears 5883, która zdobyła złote medale w Szenzhen i Szanghaju (Chiny) czy w Stambule (Turcja), a także na koncie mają srebrny medal w Waszyngtonie (USA).

Ostatniego dnia wszystkie drużyny skupiły się na doszlifowaniu swoich robotów, aby podczas finałowego dnia pokonać konkurencyjne drużyny.

Rozpoczął się turniej… Rozgrywki na macie (Robot Game) polegają na przejeździe zaprogramowanego robota i wykonaniu misji, takich jak: przechylenie wagi poprzez umieszczenie na jej szalach odpowiedniej ilości klocków, postawienie do pionu wieży czy wjazd na most i podniesienie flagi. Tu liczy się taktyka! Wybór lepiej punktowanych, ale zbyt skomplikowanych misji może okazać się niemożliwy do wykonania w czasie 2,5 min, dlatego tak ważny jest dobór misji.

Jednak ocenie nie podlegały jedynie konstrukcja. Kolejnymi ważnymi aspektami, za które przyznawane były punkty była prezentacja robota, na której sędziowie oceniali użyte mechanizmy w robocie, a także złożoność programu. Oprócz tego drużyna musiała wykonać zadanie Team Work, które sprawdzało umiejętność pracy zespołowej uczestników, a także to jak drużyna wspiera i szanuje się nawzajem.

Złoty medal powędrował do drużyny, w skład której wchodzili chłopaki z drużyny z Inkubatora Przedsiębiorczości w Łapach, a także Tosia z drużyny SGA OSiR Sokółka.

Robot drużyny zwycięzców widowiskowo zepchnął z mostu robota drużyny przeciwnej i z sukcesem uniósł znajdujące się na moście flagi, dzięki czemu zdobył kolejne 50 punktów i pozostawił w tyle resztę drużyn!

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapisy na zajęcia od września już trwają. Liczba miejsc ograniczona do 12 osób na drużynę.

Wszystkie informacje można uzyskać u Managera oddziału (tel 731200121 lub mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), a także na Facebooku Spice Gears Academy Podlaskie.