Biuro Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim

czwartek, 30 lipiec 2020

Od poniedziałku (3 sierpnia) wszystkie osoby, które przyjdą załatwić sprawę w Urzędzie Miejskim w Łapach będą obsługiwane w Biurze Obsługi Interesanta. Do tego celu została zaadaptowana dawna sala konferencyjna. To kolejne działanie prewencyjne wprowadzone w trosce o zdrowie mieszkańców w czasie pandemii korona wirusa, a także udogodnienie dla mieszkańców załatwiających sprawy urzędowe w  4-piętrowym budynku pozbawionym windy.

W sali urządzono 4 stanowiska do obsługi interesantów. Urzędnicy będą tam załatwiać sprawy w zakresie finansowym, gospodarki komunalnej i gospodarki nieruchomościami. Będzie tam także stanowisko ogólnej obsługi interesanta obsługiwane przez Asystenta Mieszkańca. Jednocześnie w Biurze będzie mogło przebywać maksymalnie 4 interesantów. Dzięki temu rozwiązaniu nie będzie konieczności przemieszczania się po urzędzie i zostanie ograniczona liczba bezpośrednich kontaktów. W urzędzie zgodnie z obowiązującymi przepisami obowiązuje nakaz zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie 1,5 m odległości od innych. W trosce o zdrowie prosimy o przestrzeganie tych zaleceń.

Do Urzędu Miejskiego nadal będziemy wchodzić głównym wejściem od ulicy Sikorskiego. Po zakończeniu robót adaptacyjnych wejście usytuowane będzie z tyłu budynku od strony parkingu samochodowego. Będzie ono również dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przypominamy, że nadal  można wrzucać skompletowane dokumenty do skrzynki podawczej, która znajduje się z prawej strony przed wejściem głównym do Urzędu Miejskiego.

Zachęcamy mieszkańców także do telefonicznego i elektronicznego kontaktu z urzędem.