Prosimy o głos na Łapy. Gramy o nowy maszt z polską flagą

środa, 09 wrzesień 2020
Ruszyła wspaniała akcja: Polska "Pod biało-czerwoną". Zachęcamy wszystkich mieszkańców do oddania głosu na naszą gminę ŁAPY!
Jeśli uda się nam wspólnie zebrać 500 głosów - w naszym mieście zostanie zamontowany piękny maszt z flagą Polski! Mobilizujemy siły!
Głosujemy na ŁAPY!
 
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił akcję rządu pn. „Pod biało-czerwoną", w ramach której zamontowane zostaną maszty i flagi w gminach w całej Polsce. Powodzenie inicjatywy w konkretnej gminie zależy od mieszkańców.
Nazwa każdej gminy znajduje się w serwisie. Mieszkańcy ŁAPY mogą wziąć udział w akcji, oddając swój głos na stronie  https://bialoczerwona.www.gov.pl/ zaznaczając – „ŁAPY (gmina miejsko-wiejska)”.
Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa Polski w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.
– Biało-czerwona flaga niech łączy. Nasze barwy należą do wszystkich. To przyszłość, teraźniejszość i przeszłość – podkreślał premier.
Ile głosów potrzeba zebrać do realizacji projektu?
- dla gmin do 20 000 mieszkańców - 100 głosów;
- dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców - 500 głosów;
- dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców - 1000 głosów.
 
Głosy poparcia dla poszczególnych gmin będą zbierane do dnia 11 listopada 2020 r. do godz. 23:59.
 
Decyzję o zakwalifikowaniu gminy do udziału w projekcie, a tym samym o przyznaniu środków finansowych potrzebnych do jego realizacji, Komisja Projektowa podejmie w terminie do dnia 29 listopada 2020 r.
 
Bez względu na powyższe wymogi nie warto poprzestawać na spełnieniu wymaganych warunków. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, udział w uroczystości zawieszenia flagi na maszcie weźmie Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.
Zapraszamy całą naszą Łapską społeczność do wzięcia udziału w akcji „Pod biało-czerwoną".
 
 
O szczegółach akcji można przeczytać: https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/
Głos wsparcia dla naszego miasta możesz oddać tutaj: https://bialoczerwona.www.gov.pl/