Cztery KGW z naszej gminy wśród laureatów Olimpiady Aktywności Wiejskiej [aktualizacja]

wtorek, 20 październik 2020

Aż cztery - a nie jak informowaliśmy wcześniej trzy - koła gospodyń wiejskich z gminy Łapy znalazły się wśród dziewiętnastu laureatów tegorocznej VI edycji Olimpiady Aktywności Wiejskiej. Również Stowarszyszenie Koło Gospodyń Wiejskich z Łupianki Starej zostało docenione w tym konkursie! Brawo! Warto też wspomnieć, że KGW z Łupianki Starej w ubiegłym roku jako jedyne brało udział w V Olimpiadzie Aktywności Wiejskiej i otrzymało wyróżnienie.

Tegoroczni laureaci zostali wyróżnieni za wspaniałe inicjatywy, które udało im się przeprowadzić mimo pandemii.

Z naszej gminy są to:

  1. KGW "Łapianka na obcasach" w Łapach Dębowinie - „AKTYWNI LOKALNIE! Stare miejsce? Nowe życie! Wzniecenie Centrum Aktywności w budynku WDK Łapy Szołajdy, obejmujące zorganizowanie wiejskiej czytelni, azylu Klubu Kobiet oraz siedziby KGW "Łapianka na obcasach" w Łapach Dębowinie”.
  2. KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH „SZEROKA STRUGA” W ŁAPACH PLUŚNIAKACH – „WIEJSKI PLAC ZAKĄTKIEM INTEGRACJI…”.
  3. Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Łupiance Starej – „Z PAMIĘTNIKA BABCI - PRZYWRÓCIĆ TO, CO DAWNE”.
  4. KGW w Roszkach - Wodźkach "WODŹKOWIANKI" – „Dożynki Gminne 2019”.

Konkurs jest organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Spośród 19 laureatów zostaną wkrótce wybrani najlepsi. Kto otrzyma najwyższe laury w swojej kategorii - dowiemy się 29 października podczas finału on-line.

Trzymamy kciuki za wszystkie cztery KGW z terenu naszej gminy!