OSP w Uhowie i OSP w Płonce Kościelnej otrzymały po 20 tys. zł dotacji

piątek, 04 grudzień 2020

Druhowie z Uhowa i Płonki Kościelnej będą mogli zakupić m.in. materiały budowlane potrzebne do budowy i rozbudowy swoich remiz strażackich.

W piątek (4.12) prezes OSP Uhowo Daniel Koszczuk i naczelnik OSP Płonka Kościelna Krzysztof Łapiński odebrali  umowy o dotację podpisane z burmistrzem Krzysztofem Gołaszewskim. Każda jednostka otrzymała po 20 tys. zł z budżetu gminy Łapy.

- Dzięki pozyskiwanym środkom zewnętrznym obie jednostki są coraz lepiej wyposażone w różnego rodzaju sprzęt ratowniczy, dlatego strażacy potrzebują dodatkowego miejsca, by go przechowywać – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski. - Te dodatkowe pieniądze, które udało się wygospodarować w budżecie bardzo się im przydadzą.

 Na wyposażeniu strażaków jest m.in. cała gama środków ppoż., ubrania bojowe, a do tego przyczepki samochodowe, a w przypadku OSP Uhowo także łódź czy samochód osobowy typu transporter.

Strażacy z Uhowa od jakiegoś już czasu remontują budynek za szkołą, w którym urządzili swoją strażnicę. Remont robią w dużej mierze własnymi siłami i kosztem swojego czasu. Z kolei strażacy z Płonki Kościelnej planują rozbudować swoją remizę. Tym bardziej, że jeszcze przed świętami do wszystkich jednostek OSP z terenu gminy trafi kolejny sprzęt strażacki o wartości 200 tys. zł zakupiony z ministerialnego Funduszu Sprawiedliwości. W czwartek (3.12) została już podpisana umowa z dostawcą wyłonionym w przetargu.

Przypomnijmy, że w samym tylko 2020 roku do budżetu gminy Łapy na zakupy sprzętu strażackiego dla strażaków OSP trafiło 200 tys. zł dofinansowania z ministerialnego funduszu sprawiedliwości  i 53 tys. zł dotacji z UMWP.