Seniorze! Zachowaj swoje wspomnienia z czasów pandemii

piątek, 11 grudzień 2020

Obecnie żyjemy w szczególnym okresie. Czas pandemii jest trudny dla wszystkich, a szczególnie dla osób starszych. Należy zachować ostrożność, ograniczyć niepotrzebne wychodzenie z domu, unikać kontaktu z innymi osobami. Odosobnienie i izolacja zmieniają spojrzenie na wiele spraw, postrzeganie świata i nas samych.

Uniwersytet Trzeciego Wieku i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zapraszają seniorów do wzięcia udziału w akcji ph. „Zapisane w czasach pandemii”. Ważne jest dla nas zarejestrowanie i przechowanie refleksji związanych z tym wyjątkowym i trudnym okresem. Zachęcamy seniorów do podzielenia się z nami swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami.

Interesują nas Wasze przeżycia, emocje i doświadczenia. Jak wygląda obecnie Wasze życie, kontakty z rodziną i znajomymi, czas wolny? Jakie zmiany w codziennych zwyczajach wymusiła epidemia i w jaki sposób sobie z tym radzicie? Co Was martwi, co cieszy? Jakie trudności i obawy wywołała konieczność zmierzenia się z obecną sytuacją, a co daje Wam nadzieję?

Wspomnienia mogą przyjąć różną formę: zapisków, notatek, pamiętnika, tekstu literackiego, a także fotografii lub pracy plastycznej wykonanej w dowolnej technice.

Objętość pracy powinna być nie większa niż 2 strony w formacie A4.
Prace – w formie rękopisu, wydruku, kopii, skanu lub zdjęcia - należy dostarczyć do Biblioteki Publicznej w Łapach w terminie do 29 stycznia 2021 r. (piątek).
Zgromadzony materiał zostanie opublikowany (za zgodą ich autorów) na stronie internetowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy.
Uwaga! W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 85 715 23 49 lub 789 205 572.