O konkursie łapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w telewizji….

piątek, 15 styczeń 2021

Uniwersytet Trzeciego Wieku i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprosiły seniorów do wzięcia udziału w akcji ph. „Zapisane w czasach pandemii”. Zachęcają seniorów do podzielenia się spostrzeżeniami i przemyśleniami z tego trudnego czasu.

Konkursem zainteresowały się media. Materiał o pomyśle łapskiego UTW zrealizowała TVP. Reportaż wyemitowano w Teleexpressie w TVP1 oraz w „Obiektywie” TVP3 Białystok.

Pracownicy biblioteki i Barbara Gogolewska, prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku zachęcają seniorów, aby podzielili się przeżyciami, emocjami i doświadczeniem z czasów pandemii. Pytają o to: „Jak wygląda obecnie Wasze życie, kontakty z rodziną i znajomymi, czas wolny? Jakie zmiany w codziennych zwyczajach wymusiła epidemia i w jaki sposób sobie z tym radzicie? Co Was martwi, co cieszy? Jakie trudności i obawy wywołała konieczność zmierzenia się z obecną sytuacją, a co daje Wam nadzieję?”.

Wspomnienia mogą przyjąć różną formę: zapisków, notatek, pamiętnika, tekstu literackiego, a także fotografii lub pracy plastycznej wykonanej w dowolnej technice.

Objętość pracy powinna być nie większa niż 2 strony w formacie A4.
Prace – w formie rękopisu, wydruku, kopii, skanu lub zdjęcia - należy dostarczyć do Biblioteki Publicznej w Łapach w terminie do 29 stycznia 2021 r. (piątek).
Zgromadzony materiał zostanie opublikowany (za zgodą ich autorów) na stronie internetowej Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy.

Uwaga! W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 85 715 23 49 lub 789 205 572.

TVP 3 Białystok OBIEKTYW "Kronika pandemii seniorów"