Na czterech działkach w Podstrefie zostanie wybudowane centrum logistyczne

piątek, 26 marzec 2021

W czwartek (25 marca) firma KONTRAST Krzysztof Koc z Białegostoku zawarła z Gminą Łapy umowę sprzedaży czterech działek położonych w nowej części Podstrefie Łapy TSSE. Na działkach o łącznej powierzchni 4,29 ha inwestor planuje wybudować nowoczesne centrum logistyczne.

- Bardzo gratuluję Panu Krzysztofowi Kocowi i życzę powodzenia w realizacji zamierzeń inwestycyjnych na zakupionych terenach – mówił po podpisaniu aktu notarialnego burmistrz Krzysztof Gołaszewski.

O tym inwestorze informowaliśmy pod koniec grudnia ub., kiedy to została podpisana warunkowa umowa sprzedaży po rozstrzygniętym na początku grudnia trzecim przetargu na sprzedaż użytkowania wieczystego nieruchomości położonych w nowej części Podstrefy Łapy. Konieczność podpisania umowy warunkowej wynikała z przepisów, zgodnie z którymi prawo pierwokupu tych działek przysługuje agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Agencja nie skorzystała z przysługującego jej prawa i w związku z tym możliwe było podpisanie umowy sprzedaży przenoszącej prawo użytkowania wieczystego.

- Jestem bardzo zadowolony z procesu sprzedaży działek inwestycyjnych w Podstrefie Łapy. Od momentu zakończenia realizacji inwestycji uzbrojenia terenów inwestycyjnych drugiej części Podstrefy Łapy, tj. od połowy 2019 roku, przeprowadziliśmy trzy przetargi, w wyniku których osiem spośród dziesięciu działek znalazło nabywców. Jest to bardzo dobry wynik, który bezpośrednio przełoży się na wzrost atrakcyjności i liczby miejsc pracy w naszej gminie. Teraz pozostaje nam trzymać kciuki za powodzenie planów i realizację inwestycji przez nowych Inwestorów. I tego wszystkim Inwestorom serdecznie życzę – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski.

Przypominamy, iż firma Kontrast inwestując w łapskiej strefie ekonomicznej planuje dalszą rozbudowę istniejącego już w Łapach, Centrum Usług Logistycznych. W nowej lokalizacji powstanie Centrum Logistyczne Kontrast II z magazynem o najnowocześniejszych rozwiązaniach istniejących w usługach logistycznych, gdzie wsparcie znajdzie wiele firm z różnych branż. Miejsce to rozwinie jeszcze bardziej sektor firm e-commerce mających już znaczący udział na mapie gospodarczej Łap a Łapy w skali całego regionu staną się jednym z głównych ośrodków nowoczesnych usług magazynowo – logistycznych. Nowe połączenia kolejowe i drogowe na osiach wschód – zachód i północ – południe, w które Łapy idealnie się wpisują, otwierają szerokie możliwości rozwoju dla nowej inwestycji. Oferta Centrum Kontrast II spełni oczekiwania i potrzeby firm importujących z Azji i nie tylko oraz firm z bardzo szybko rozwijającego się sektora handlu elektronicznego.

Inwestycja ta stworzy nowe miejsca pracy dla mieszkańców całej okolicy i duże możliwości dla lokalnego biznesu, oferując szerokie spektrum współpracy.

- Aktualnie czekamy na rozstrzygnięcie kolejnego przetargu na sprzedaż działek w Podstrefie Łapy. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 29 marca 2021 r.