Ankieta. Lokalizacja targowicy: przy ul. Leśnikowskiej czy ul. Harcerskiej?

środa, 07 kwiecień 2021

Przed świętami informowaliśmy o możliwości pozyskania dofinansowania w ramach naboru ogłoszonego przez Zarząd Województwa Podlaskiego na środki UE PROW 2014-2020 na budowę miejskiego targowiska w Łapach. Gmina będzie aplikować o te środki, aby stworzyć godne miejsce do prowadzenia drobnego handlu.

Warunkiem otrzymania dotacji na targowisko jest prawo do dysponowania gruntem (akt własności, umowa dzierżawy lub inna).

W związku z tym, iż Gmina Łapy nie dysponuje tytułem prawnym do działki, na której obecnie odbywa się rynek tj. przy ul. Leśnikowskiej a jedynym terenem gminnym, który powierzchnią odpowiada zapotrzebowaniu targowiska jest działka przy ul. Harcerskiej chcielibyśmy poznać Państwa zdanie, gdzie powinna być lokalizacja targowiska.   

Burmistrz Krzysztof Gołaszewski zwraca się z prośbą do mieszkańców o wyrażenie opinii ws. lokalizacji takiego obiektu.

Proponuje Państwu dwie lokalizacje:

  1. ul. Leśnikowska – obecna lokalizacja
  2. ul. Harcerska - nowa lokalizacja

 

Ankieta

Ankietę można otrzymać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego. Będzie ją także można wypełnić w piątki (9 kwietnia i 16 kwietnia) podczas targowiska w Łapach.

Ankietę można również pobrać z www.lapy.pl  i po wypełnieniu wrzucić do urny stojącej w Urzędzie Miejskim obok drzwi wejściowych lub do skrzynki podawczej przed wejściem do Urzędu.

Głosy można oddawać też drogą e-mailową, skanując lub robiąc zdjęcie wypełnionej ankiety i przesyłając na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Na Państwa opinie wyrażone w formie ankiety czekamy do 16 kwietnia 2021 r.

Zachęcamy mieszkańców do wyrażanie opinii na temat lokalizacji targowiska.