Złożono 19 propozycji zadań do trzeciej edycji budżetu obywatelskiego

czwartek, 05 sierpień 2021

W poniedziałek 2 sierpnia minął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego Gminy Łapy 2022. Mieszkańcy zgłosili 19 propozycji zadań na łączną kwotę 1 649 486,32  zł.

Przypominamy, iż do rozdysponowania jest 800 tys. złotych a na realizację jednego zadania można przeznaczyć max 100 tys. zł.

Teraz wszystkie formularze zostaną poddane ocenie formalno-prawnej i merytorycznej, która zgodnie z harmonogramem potrwa do 31 sierpnia. Wtedy poznamy listę projektów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do głosowania.

O wyborze zadań do realizacji zdecydują mieszkańcy w głosowaniu jawnym, które rozpocznie się 13 września i potrwa do 27 września. W tym roku, oprócz tradycyjnego głosowania, będzie można głosować również za pomocą aplikacji LUPE.

Zgłoszone pomysły dotyczą m.in. budowy altan, placów zabaw, modernizacji obiektów, zagospodarowania działek publicznych, ustawienia koszy, lokalizację punktów bookcrossingu czy zakup iluminacji świątecznych i wiele innych.  

- Bardzo mnie cieszy aktywność naszych mieszkańców. Kolejna edycja budżetu obywatelskiego pokazuje, że łapianom nie brakuje pomysłów i zależy im na rozwoju otaczającej nas przestrzeni. Bardzo dziękuję wszystkim wnioskodawcom za zgłoszenie propozycji i trzymam kciuki za powodzenie w głosowaniu mieszkańców. – mówi Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap.