Akcja "Zasadź drzewo i bądź EKO" spodobała się mieszkańcom

wtorek, 19 październik 2021

Dzięki współpracy mieszkańców zostały zagospodarowane wybrane lokalizacje ogólnodostępnych terenów gminnych. Nowe sadzonki drzew i krzewów pojawiły się w pasach zieleni łapskich ulic. Drzewa i ich transport, rękawiczki i potrzebny sprzęt zapewnił Urząd Miejski w Łapach.

Sobota (16.10) była dniem, w którym dobre nastroje przeplatały się z pracą włożoną na rzecz estetyki lokalnego środowiska. Miejscem zbiórki był plac przed Urzędem Miejskim w Łapach. Stąd mieszkańcy wyruszyli w docelowe miejsca: ulice Piękną i Wyspiańskiego. Akcja nasadzeń rozpoczęła się o godzinie 10.00. Wszystkich uczestników gorąco przywitał burmistrz Krzysztof Gołaszewski. Gospodarz naszej gminy z dumą, nie tylko obserwował przebieg akcji, ale również sadził i dzielił się swoją wiedzą z mieszkańcami na temat pielęgnacji drzew.

W sobotniej akcji „Zasadź drzewo i bądź EKO” wzięły udział osoby indywidualne w różnym wieku, radni Rady Miejskiej w Łapach oraz grupy zorganizowane: Szkoła Podstawowa nr 2, przedstawiciele Uniwersytetu III Wieku oraz Klubu Seniora a także Stowarzyszenie Inicjatywa.

Z wielkim entuzjazmem w poniedziałek (18.10) do akcji dołączyły dzieci z Przedszkola Nr 1 oraz podopieczni Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łapach.

Całe przedsięwzięcie odbyło się w ramach cyklu #EkoŁapy jako kontynuacja, przeprowadzonej niedawno, kampanii świadomościowej dotyczącej segregacji i recyklingu. 

 Dziękujemy mieszkańcom, bez których przeprowadzenie tej akcji nie byłoby możliwe.

Relację z akcji pt. "Akcja sadzenia drzew w Łapach" można było obejrzeć w weekendowym wydaniu "Obiektywu" z dnia 16 października 2021 r.: tutaj