Regały na znicze do ponownego użytku ustawiono na łapskim cmentarzu

poniedziałek, 22 listopad 2021

Specjalne regały, w których można zostawić zbędne znicze ustawiono przy czterech bramach wejściowych na cmentarz w Łapach.

Takie regały stają się coraz bardziej popularne i funkcjonują przy cmentarzach w wielu miejscach w Polsce. Pomysł przyjął się także w Łapach. Już kilka dni po ustawieniu regały zapełniły się zniczami do ponownego użytku. Można w nich zostawić kompletny, ale już niepotrzebny znicz, w którym wypalił się wkład. Zamiast wyrzucać zużyte szklane klosze do kosza, można je zostawić na półce, aby mogły posłużyć komuś innemu. Inna osoba może taki znicz za darmo ponownie wykorzystać, kupując i uzupełniając tylko sam wkład.

- Takie działanie wpisuje się doskonale w naszą akcję „Eko Łapy”. Uczymy się zachowań i myślenia ekologicznego, ponieważ nie tylko oszczędzamy pieniądze kupując sam wkład do znicza,  nie marnujemy rzeczy ponownie wykorzystując użyty już wcześniej znicz, ale także zmniejszamy ilość produkowanych śmieci – podsumowuje burmistrz Krzysztof Gołaszewski i zachęca mieszkańców zarówno do pozostawiania w regałach niepotrzebnych zniczy, jak i do ich powtórnego wykorzystywania.

Regały na znicze postawiono na łapskim cmentarzu w związku z wnioskami mieszkańców zgłoszonymi burmistrzowi Krzysztofowi Gołaszewskiemu.