Otwórz się na pomoc - Czas zadbać o zdrowie!

czwartek, 25 listopad 2021

W tym trudnym, pandemicznym czasie, oprócz codziennych problemów, temat zdrowia psychicznego stał się jeszcze bardziej istotny. Chcemy edukować i przeciwdziałać problemom społecznym m.in. depresji, alkoholizmowi, uzależnieniu oraz w sferze problemów dzieci i młodzieży.

To ciągle tematy Tabu, które chcemy przełamać!

Zapraszamy do udziału w akcji partnerów instytucjonalnych (szkoły), którzy dzięki temu mogą realizować swoje cele statutowe oraz firmy komercyjne, które mogą budować wizerunek społecznie odpowiedzialnych.

Głównym założeniem projektu jest profilaktyka oraz edukacja młodzieży, a także przeciwdziałanie problemowi uzależnieniom dzieci. Scenariusz projektu został opracowany we współpracy z Mają Pisarek – psycholog dziecięcą oraz terapeutką. Projekt jest narzędziem edukacyjnym, które z powodzeniem może być wykorzystywany w szkole np. podczas lekcji wychowawczej.

Zapraszamy do udziału w filmikach/grach. W przypadku stworzonej opowieści, od użytkownika wymagana jest akcja (tak samo jak w grze). Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie uzależnień i bezpieczeństwa w sieci. Dołącz do projektu i edukuj z nami dzieci, młodzież i rodziców. Angażuj społecznie w swoją markę.

Ponadto zapraszamy do zapoznania się z broszurami pt. „Pandemia” i „Alkoholizm” w wersji elektronicznej. Wersje papierowe zostaną nieodpłatnie dołączone do najbliższych numerów Gazety Łapskiej.

 

Film: Umiar. Powiedz dość alkoholowi, nim przekroczysz granicę.

Film: W sieci. Zalogujesz się do życia – nim będzie za późno?

Wersja elektroniczna poradników prasowych:

Pandemia

Alkoholizm