Jubileusz 70-lecia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy

piątek, 05 kwiecień 2019

Rok 2019 jest dla Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy  czasem szczególnym, ponieważ obchodzimy w nim 70-lecie powstania naszej placówki, której istnienie i tradycja sięgają 1949 r.

Obchody jubileuszowe są okazją do świętowania dla całej lokalnej społeczności skupionej wokół spraw czytelnictwa oraz kultury naszego miasta i regionu.  Jedni uznają, że 70 lat to dla biblioteki mało, inni, że całkiem sporo, a mając na uwadze intensywność i mnogość wszelkich bibliotecznych poczynań doszliśmy do wniosku, że to jednak kawał czasu, z którego dzisiaj możemy być dumni.

4 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, skromnie  ale bardzo miło  obchodziliśmy swój  jubileusz. Bez pompy, ponieważ biblioteka jest w trakcie przeprowadzki do tymczasowej siedziby. Pomieszczenia  biblioteczne w budynku przy ulicy Nowy Rynek 15  przejdą  gruntowny remont i modernizację.

Uroczystość zapoczątkowała dyrektor  biblioteki Barbara Bajda, która w ciepłych słowach powitała przybyłych gości: burmistrza Łap Krzysztofa Gołaszewskiego, kierownik Biblioteki Powiatowej Małgorzatę Rokicką – Szymańską, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Barbarę Gogolewską, prelegentkę Małgorzatę Kadysz, a także słuchaczy UTW w Łapach i bibliotekarzy.

Z okazji jubileuszu burmistrz Krzysztof Gołaszewski wręczył pamiątkowy grawerton i kwiaty dyrektor Barbarze Bajdzie i na jej ręce złożył podziękowania wszystkim pracownikom placówki za ogromny wkład w rozwój czytelnictwa, udział w kształtowaniu pokoleń oraz pracy na rzecz regionu i jego mieszkańców. Kolejnych owocnych lat działalności w imieniu Dyrektor Książnicy Podlaskiej, Biblioteki Powiatowej, jak również Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich złożyła  kierownik Biblioteki Powiatowej Małgorzata Rokicka – Szymańska. Za wieloletnią współpracę i opiekę merytoryczną podziękowała prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Barbara Gogolewska.

Następnym punktem spotkania był quiz z wiedzy o bibliotece i prezentacja multimedialna przygotowana specjalnie na tę okazję, która przedstawiła mnogość bibliotecznych działań. Spotkanie zakończyło się wykładem  Małgorzaty Kadysz pt. „Zawsze jest czas na marzenia”.

 - Dziękujemy naszym gościom za życzenia, gratulacje, upominki i ciepłe słowa. Panu Burmistrzowi, za piękne i mądre myśli, za docenienie naszych działań służących rozwojowi kulturalnemu miasta. Dziękujemy wszystkim za współpracę oraz pozytywny stosunek do naszej placówki – mówi Barbara Bajda Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy.

Zapraszamy czytelników od 5 maja do tymczasowej siedziby biblioteki, która mieścić się będzie w budynku Gimnazjum nr 1  przy ul. Matejki 19  (pomieszczenia po siłowni „Metamorfoza”).