Razem dla autyzmu

poniedziałek, 08 kwiecień 2019

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach kolejny raz włączyła się w obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie.

W tym roku 2 i 3 kwietnia w geście solidarności, w „Jedynce” królował niebieski kolor w ubiorze i w salach lekcyjnych. Wychowawcy przeprowadzali pogadanki, które miały na celu poszerzenie wiedzy na temat problemów i potrzeb osób z autyzmem. Uczniowie klas IV-VIII obejrzeli film POZNAJ AUTYZM „Szczęściarze”. W klasach 0-III wykorzystano opowiadania J. M. Chmielewskiej „Czarodziejka” i „Hubek kubek. Wstążka” oraz film pt. „Czym jest autyzm”. Wszystkie dzieci mogły  wziąć udział w zabawie MIŁE NIESPODZIANKI, dzięki której uczyły się okazywania innym serdeczności  i życzliwości.

Podsumowaniem akcji RAZEM DLA AUTYZMU było spotkanie dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera oraz ich rodziców, którzy przybyli do nas nie tylko z Łap, ale również z okolicznych gmin. Dorośli mogli oderwać się od codziennych problemów podczas NIEBIESKIEJ LEKCJI. Były zajęcia ruchowe przy muzyce i zabawy z chustą animacyjną, odgadywanie przedmiotów w magicznym pudełku, rysowanie z zawiązanymi oczami, „wyławianie” przedmiotów z basenów z piłeczkami. Na lekcji muzyki wszyscy bezbłędnie wystukiwali rytm pałeczkami perkusyjnymi.

Na zakończenie dzieci, rodzice i nauczyciele udali się na słodki poczęstunek. Wspaniały niebieski tort, ciastka, owoce i soki ufundowane przez cukiernię „Anna” i PSS Społem. DZIĘKUJEMY. 

Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II