Sukces Gabrieli Stypułkowskiej ze Szkoły Podstawowej w Płonce Kościelnej

poniedziałek, 08 kwiecień 2019

Dnia 3 kwietnia Gabriela Stypułkowska z kl. VIII SP w Płonce Kościelnej odebrała z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu z Biologii. Uczennicę do konkursu przygotowywała pani Agnieszka Kamińska.

To nie pierwszy sukces Gabrieli, w ubiegłym roku szkolnym została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W klasie VI szkoły podstawowej zdobyła tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu z Przyrody. W roku 2018 otrzymała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej. Biografię Gabrieli Stypułkowskiej opublikowano w książce pt. ”Młodzież jakiej nie znacie - wzory osobowe godne naśladowania” do której opis przygotowała Pani Bogusława Jastrzębska.

Gabrysia od kilku lat osiąga celujące wyniki w nauce, co roku zdobywa szkolny tytuł „Ucznia Roku”. Rozwija swoje zainteresowania, poświęca się pasjom aktorskim, uczęszcza na zajęcia Teatru Kaprys M w Domu Kultury w Łapach. Ostatnio zagrała w spektaklu pt.  „Z chaosu” zaprezentowanym w 22. Łapskim Tygodniu Teatru.

Przed Gabrielą kolejne wyzwania, następny etap kształcenia i nauka w wybranej szkole średniej. Życzymy jej spełnienia marzeń i wielu sukcesów w osiąganiu kolejnych ambitnych celów.

 Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej